Ethereum Haberleri

Arthur Hayes, Ethereum’un Yapay Zeka Destekli Patlayabileceğini Söyledi

BitMEX’in eş kurucusu Arthur Hayes, Ethereum‘un (ETH) değerinin yapay zekanın (AI) gelişmesinden büyük bir etkiye sahip olacağını öngörüyor.

Hayes, AI teknolojisinin, merkezi olmayan otonom organizasyonları (DAO’lar) yaratmak ve akıllı sözleşmeleri yönetmek için kullanılacağı bir durumu tasvir ediyor ve Ethereum’un bu durum için mükemmel bir platform olduğunu yeni bir blog yazısında dile getiriyor. Ethereum‘un, en çok kullanılan merkeziyetsiz sanal makine olduğunu belirtiyor.

Hayes, AI destekli DAO’lar tarafından oluşturulan tokenlerin, merkeziyetsiz borsalarda (DEX’ler) işlem göreceğini, ve bunların çoğunun Ethereum temelli olduğunu ifade ediyor.

“DEX’ler, AI tarafından desteklenen bir DAO tarafından çıkarılan çeşitli öz sermaye, borç, halka hizmet, katılım gibi tokenlerin alım satımını doğal bir biçimde destekleyecektir…

DAO’lar, blockchain üzerinde fon toplayacak ve token sunacaklar. Çeşitli yeni DAO tokenleri DEX’lerde işlem görecek.

DAO’ların şirketlerden daha fazla ekonomik değer sağladığını düşündüğümüzde, DEX’lerin geleneksel CEX’lerden daha yoğun ticaret yapacağını öngörebiliriz.

Ben, Ethereum’un desteklediği DEX’lerde işlem hacminde büyük bir artışın, blockchain üzerindeki aktivitenin en büyük itici gücü olacağını düşünüyorum.”

grf3
kaynak: arthur hayes

BitMEX’in kurucusu, öngördüğü bu durumun gerçekleşmesi halinde, DEX işlem hacimlerinin 2022’de kaydedilen geleneksel borsa hacimlerinin %20’sine ulaşırsa, Ethereum’un mevcut 1.875 $ değerinin 31.063 $’a kadar çıkabileceğini tahmin ediyor. Bu, %1.556’lık bir artış anlamına geliyor.

Hayes, Ethereum‘un bir sonraki on yıl içinde beş haneli bir fiyata ulaşabileceğini tahmin ediyor.

telegram 12

“Piyasanın geleceğe yönelik olduğunu düşünürsek, 5 yıl sonraki yüzdeyi tahmin etmek istiyorum. Bu rakamı tamamen doğru tahmin etmek benim için önemli değil. Önemli olan, doğru yönde olmak ve hikayenin “imkansız”dan “mümkün”e dönüşü sırasında kazanç elde etmek.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!