Bitcoin Analizleri

Usta Analist Bitcoin Hakkında “Kötümser” Olduğunu Açıkladı – İşte Detaylar

Ünlü bir kripto para tüccarı, Bitcoin‘in (BTC) 2022 pazarının en düşük noktasında olduğunu belirtiyor ve Bitcoin’in 30.000 $ seviyesinin altında kalmasının düşüş eğilimini işaret ettiğini söylüyor.

Gizemli analist DonAlt, 498.300 Twitter takipçisiyle paylaştığı bir yorumda, Bitcoin’in boğa piyasası döngüsüne girip girmediğini ancak haftalık grafiği 30.000 doların üzerinde kapatmasının ardından düşüneceğini belirtiyor.

“Hoş bir küçük sıçrama yaptık ancak hala ayı piyasası bölgesindeyiz.” diye ekliyor. “Günlük olarak 30.000 doların üzerinde bir kapanış, büyük olasılıkla haftalık kapanışların da 30.000 doların üzerinde olacağı anlamına gelir. Bu, durumun değiştiğinin ve boğaların hala canlı olduğunun ilk işaretidir. Bu, iyimser olmadan önce elde etmeye ihtiyaç duyduğum en az şart.”

bitcoin grafik
kaynak: donalt/twitter

DonAlt’ın grafiği, BTC’nin 26 Temmuz’da 29.000$ bandına atladığını gösteriyor. Ancak, ertesi gün bu kazanımların geri çekildiğini vurgulayarak, düşüş trendinin teyit edildiğini belirtiyor.

“BTC Güncellemesi: Ve şimdi dünkü hareketin tamamen izini sürdük. Büyük sürpriz, ayı piyasasının en temel unsuru olan, Duck pessimist, eğer gerçekten en minimum gereksinimimizi bile yerine getiremiyorsak (şimdilik).”

bitcoin grafik
kaynak: donalt/twitter

Ayrıca tüccar, BTC’nin S&P 500 (BTC/SPX) karşısında nasıl performans gösterdiğini de takip ediyor. BlackRock’ın bir Bitcoin spot borsa yatırım fonu (ETF) için başvurduğu haberinin ardından gelen Bitcoin’in SPX karşısındaki kazanımlarının büyük ölçüde geri çekildiğini belirtiyor ve bu durumun da düşüş trendinin bir diğer göstergesi olduğunu vurguluyor.

bitcoin grafik
kaynak: donalt/twitter

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada son 24 saat içinde %0,1 artışla 29.374 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!