Altcoin AnalizleriBitcoin Analizleri

Usta Analist, Bitcoin ve XRP Tahminini Açıkladı

Kripto analisti Nicholas Merten, mevcut piyasa stabilitesiyle birlikte birinci sıradaki beş kripto varlıkta düşüş eğilimine işaret ediyor.

Analist Merten, Binance Coin (BNB)’nin ciddi bir düşüş yaşayabileceğini, özellikle belirli bir destek seviyesinin aşağıya doğru kırılması durumunda belirtiyor.

Merten’e göre, BNB’nin değeri, mevcut durumundan 2021’in ilk çeyreğinde belirlenen fiyata kadar %83’lük bir düşüş yaşayabilir.

“[BNB] 200’üncü hareketli ortalama üzerinde zorlukla duruyor ve 2021 Şubat’ından beri devam eden destek seviyesinin [yaklaşık 180 dolar] biraz üzerinde bulunuyor. Eğer bu seviye kırılırsa ve aralarındaki trend çizgisi de kırılırsa, BNB için Eylül 2017 ve Mart 2020’den bu yana kaydedilen yüksek diplerin oldukça üzerinde bir düşüş yaşanabilir. Haziran 2019’dan Ocak 2018’e kadar olan dirençli tepe noktalarına gelindiğinde, BNB’nin gelecekte nereye yöneleceğini anlamak için teorik destek çizgisini koruyamaması, yan destek çizgisini de tutamaması ve önceki destekten yararlanamaması durumları incelenmeli.

Bir göz atın, yaklaşık olarak 45 ila 40 dolar arasında bir değere düşebilecek bir noktaya yöneliyoruz ki bu durumda daha önce hiç kimsenin bulunmadığı bir bölgeye giriyoruz.”

Şu anda yazıldığı sıradaki BNB fiyatı 242 dolar.

bitcoin ripple

Merten, Bitcoin (BTC) konusuna döndüğünde, mevcut direnç seviyesinin aşılmasının, bu öncü kripto varlığının yükseliş trendine girmesinin olasılığını düşürdüğünü ve bir ayı piyasasının beklenilenden daha uzun sürebileceğini belirtiyor.

“[Eğer] bu önceki destek aralığını [32.000 $ – 36.000 $] geçemezsek, ki bu aralık şu anda bir direnç oluşturuyor, eğer buradan çok kısa bir süre içinde çıkamazsak, bu direnç devam edecektir.

Ve bu yükselen kanalın destek bandının altına doğru ilerlemeye devam ettiğimiz ve belki de 28.000 $, 27.000 $ seviyelerine düşmek üzere olduğumuz sürece, bu, piyasanın yeterli gücü olmadığına dair kesin bir işaret olacaktır…

telegram 12

Dürüst olmam gerekirse, fiyatın bu aralıkta [32.000 – 36.000 $] durduğunu ve bu çok uzun vadeli önceki destek aralığının artık direnç oluşturduğunu görüyorsanız, bu durum, piyasanın birçok kişinin düşündüğünden çok daha uzun bir ayı piyasasında olacağına dair bir işaret olabilir.”

XRP üzerinde analizler yapan geniş çevrelerde takip edilen analist, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davanın olumlu sonuçlanması ile bu ayın ortasından itibaren %50 üzerinde değer kazanan dördüncü büyük kripto varlığının, bir düşüş eğiliminde olabileceğini belirtiyor.

“Bu kesinlikle pozitif bir fiyat hareketi değil. Günlük [zaman çerçevesi tablosunda] kırmızıya geçmek üzereyiz. Ve bunun olmasını istemeyiz – %72’lik büyük bir sıçrama ve ardından hiç mi izleme yok? ‘Al ve yut, haberleri sat’ durumu söz konusu, değil mi? Bu durumda, al ve yut önceden fiyatlandırılmıştı ve şimdi haberleri satmanın zamanı geldi.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!