Bitcoin Haberleri

Bitcoin Balinaları Son 10 Ayın Rekorunu Kırdı!

Bitcoin piyasasının dalgalı seyrine rağmen, BTC balinalarının sayısı 10 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Glassnode tarafından yapılan son analizlere göre, Mayıs ayında 1.570 olan balina sayısı son olarak 7 Temmuz’da benzer bir artış göstermişti. O zamandan beri balina sayısı, Bitcoin’in 26.000 ve 27.000 dolar aralığında işlem gördüğü bir dönemde sürekli olarak yükselişte.

btc 66
btc balinalarının sayısı. kaynak: glassnode

Yakın dönemde, Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) karşısında kazandığı dava, BTC‘nin kısa süreliğine 2.000 dolar değer kazanmasına yol açtı. Ancak, SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularını ileri bir tarihe ertelemesi sonucunda kripto para 3.000 dolar değer kaybetti. Şu anda Bitcoin, 26.000 dolar seviyesinde dalgalanmaya devam ediyor.

Kripto topluluğu, SEC’in BlackRock gibi önde gelen firmaların Bitcoin ETF başvurularından en az birini onaylaması durumunda, piyasada olumlu bir hava bekliyordu. Ancak SEC, kararını 45 gün daha erteledi ve piyasa bu gelişmeye olumsuz tepki verdi.

BTC balinalarının bu dalgalı dönemde nasıl bir yol izleyecekleri henüz net değil. Fiyat düşüşünü bir satın alma fırsatı olarak görebilecekleri gibi, artan piyasa belirsizliği nedeniyle de kripto varlıklarını satabilirler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!