Altcoin Haberleri

Analitik Firmasına Göre Akıllı Para Balinaları 3 Kripto Varlığı Biriktiriyor!

Akıllı para kripto balinaları, içgörü firması Santiment’e göre üç dijital varlığı silip süpürürken diğer üçünü satıyor.

Santiment, 120.200 Twitter takipçisine balinaların son iki ayda %41 daha fazla CRO satın aldığını söylüyor.

CRO, Crypto.com ödeme ticaret ve finansal hizmetler platformuna güç veren kripto para birimidir. Santiment, balinaları 100.000 ila 10 milyon CRO jetonu tutan varlıklar olarak tanımlar.

image 6
Kaynak: Santiment/Twitter

Yeni bir raporda Santiment, balinaların, geliştiricilerin sentetik varlıklar veya herhangi bir şeyin fiyatını takip edebilen Ethereum tabanlı jetonlar oluşturmasına olanak tanıyan bir platform olan UMA’yı ele geçirdiğini söylüyor.

Uma, altı hafta önceki en büyük yerel zirvesinden bu yana -%53 düştü, ancak ETH tabanlı projenin kilit büyük paydaşları çantalarına daha fazlasını eklemeye devam etti. Böyle bir fiyat düşüşü gerçekleştiğinde, ancak büyük para sahipleri çantalarına aslında +%2,3 daha fazla jeton EKLEDİĞİNDE, bu, piyasalar olumluya dönmeye başladığında pompalayabileceğine dair umut verici bir işaret.”

image 7
kaynak: santiment

Balinaların biriktirdiği bir diğer altcoin ise merkezi olmayan kripto borsası Uniswap (UNI). Santiment’e göre, 10.000 ve bir milyon UNI madeni parası olan kuruluşlar, UNI’nin zayıf fiyat hareketine rağmen cüzdanına eklemeye devam ediyor.

“Uniswap, 2021’in ilk yarısında gerçekten büyük bir artış gören, ancak ikincisinde düşen kilit DeFi (merkezi olmayan finans) projelerinden biridir. Düzeltmeye rağmen, büyük adresler yalnızca Aralık ayında +%4,1 daha fazla tutularak çantalarına daha fazlasını ekliyor.”

image 8
kaynak: santiment

Santiment üç altcoinin, balinaların borç verme ve ödünç verme protokolü Aave (AAVE), türev likidite protokolü Synthetix (SNX) ve tahmin piyasaları platformu Augur (REP) olduğunu söylüyor.

Santiment’e göre, balinalar Eylül ayından bu yana SNX jetonlarının %18,5’ini ve REP jetonlarının %5’ini döktü. Aave’ye gelince, içgörü firması balinaların varlıklarının %4,32’sini traş ettiğini söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!