Bitcoin Haberleri

Analiste Göre Bitcoin, Mevcut Fiyatında Dibi Yaşıyor Olabilir!

Popüler kripto analisti Cred, benzeri görülmemiş faktörlerin neden olduğu bir piyasa düzeltmesinde Bitcoin (BTC) fiyatının yaklaşık 20.000$’da dibe vurmuş olabileceğini söylüyor.

Yeni bir Youtube piyasa analizinde Cred, BTC’nin işlem fiyatının daha aşağı düşmeyebileceğini, ancak düşerse uzun vadede önemli olmayacağını söylüyor.

“Bence 20.000 dolar iyi bir fiyat. Mutlaka en iyi fiyat mı? Hayır. En iyi fiyat olup olmaması önemli mi? Kesinlikle hayır. 2018’de Bitcoin’i 6.000 dolardan satın aldıysanız ve 3.000 dolara düştüyse, muhtemelen altıda satın almak için tam bir aptal gibi hissettiniz ve şimdi üçte. Ancak, tutarsanız ve 69.000 dolara çıktığını gördüyseniz, muhtemelen kendinizi oldukça akıllı hissettiniz.

Bence benzer bir benzetme 20.000 dolara kadar genişletilebilir. Kuşaklar arası bir dip olup olmadığı ve pazarın gerçekten nerede bittiği bir yazı tura. Ancak yeterince uzun bir zaman diliminde kripto konusunda haklıysanız veya kriptoya önem veriyorsanız, muhtemelen 20.000 dolar satın aldığınıza pişman olmayacaksınız. Bu, geçici olarak sizin volatilitenize ve düşüş toleransınıza bağlıdır.”

bitcoin

Cred, devam eden piyasa düzeltmesine yol açan faktörlere işaret ederek “nesilsel dip” fiyat hedefini destekliyor. Piyasaların, muhtemelen ömür boyu yalnızca bir kez yaşanan ve yatırımcılar için bir fırsat sunan faktörlerin bir araya gelmesine tepki verdiğini söylüyor.

“Döngüsel olarak konuşan veya uzun vadeli çok döngülü kripto konuşan makro büyük resmi akılda tutmakta fayda var, bunlar hiçbir şekilde korkunç fiyatlar değil. Ve ayrıca makro bağlam açısından, gerçekçi olarak, şu anda berbat olduğunu ve Fed’in oranları yükselttiğini ve enflasyonun yüksek ve güçlü dolar olduğunu ve şu, bu ve diğerini biliyorum. Ancak, yatırım kariyerlerimizi ve ticaret yaşamlarımızı uzaklaştırırsak, bu konuda dürüst olursak, muhtemelen kaç tane sıkılaşma döngüsü yaşarız?

Tamamen kapandığımız ve COVID sonrası süper enflasyonist çılgın maliye ve para politikasından yeni ekonomiler aldığımız bu inanılmaz benzersiz koşullar daha kaç kez kendini tekrar edecek? Ve ardından çılgın enflasyon ve ardından gelen sıkı düzeltme? Demek istediğim, olaylar dizisi kendi başına o kadar anlaşılmaz ki, gerçekçi bir şekilde konuşursak, hayatımız boyunca sadece bir tane alabiliriz.

Dolayısıyla, genel olarak kredi döngüsü ve likidite döngülerini ele alsak bile, yaşamımız boyunca bu tür düzeltmelerin çok küçük bir kısmından bahsediyoruz. Kripto düzeltmeleri, evet, daha sık olabilir ve olacaktır. Ancak ticaretle bağlantılı tüm bu büyük makro likidite sepeti açısından, bunu hayatımız boyunca kaç kez deneyimleyeceğimizin çok, çok düşük olduğunu düşünüyorum. Ve bu nedenle, özellikle de bazı olumsuzlukları karşılayabiliyorsanız, bir fırsat da sunuyor.”

Cred, BTC için bir boğa koşusunun ne zaman şekillenebileceğini belirlemek için belirli işaretler aradığını söyledi.

“Önceki döngünün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.900 ila 20.000$’ın direnç olarak hareket etmeyi bırakıp destek olarak hareket etmesini istiyorum. Bunun 21.000 $ ‘lık aralığın orta noktasına doğru bir günlük ticaret önyargısı yaratacağını düşünüyorum. Ve sonra belki şu kadar yüksek, biliyorum, kulağa iç karartıcı geliyor ama eğer yüksek aralık buysa, belki 23.000 ila 24.000 dolar kadar yüksek.”

Bitcoin, yazı yazarken 20.216 $ ‘dan işlem görüyor, gün içinde yaklaşık %4’lük bir olumlu değişiklik.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!