Bitcoin Haberleri

Bloomberg Uzmanından Bitcoin Boğa Sezonu Hakkında Sürpriz Açıklamalar: İşte Başlangıç Zamanı!

Bloomberg’in Deneyimli Kripto Analisti Mike McGlone, Bitcoin‘in 30.000 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte yeni bir boğa sezonuna girebileceğini belirtti. Ancak, ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından atılacak olası parasal sıkılaştırma adımları, bu olumlu senaryoyu etkileyebilir.

Bloomberg Analisti Bitcoin’de Ne Zaman Boğa Dönemi Bekliyor?

Mike McGlone, X üzerinden paylaştığı mesajda, 30.000 doların BTC için yeni bir destek seviyesi olabileceğini iddia etti. Bu seviyenin, 2020 yılında BTC için boğa sezonunun katalizörü olan 12.000 doların yerini alabileceğini ifade etti. McGlone, “30.000 doların üstüne çıkılması, 2020’deki 12.000 dolarlık modelle benzer bir boğa sezonunu işaret edebilir” şeklinde yorumladı.

2020 yılında, 12.000 dolar seviyesi BTC için oldukça kritikti ve bu seviyenin aşılması, kripto para biriminin 69.000 dolara kadar çıkmasına yardımcı olmuştu. McGlone, benzer bir etkinin şimdi de 30.000 dolar seviyesinde yaşanabileceğini düşünüyor. Ancak, analist bu olumlu tabloya rağmen bir takım uyarılarda bulunuyor.

bitcoin haberleri

Boğa Döneminin Önündeki Muhtemel Engel: Fed’in Parasal Politikaları

McGlone, ABD’nin olası parasal sıkılaştırma adımlarının Bitcoin‘in yükselişini engelleyebileceğini belirtiyor. Özellikle spot Bitcoin ETF‘lerinin onaylanma ihtimaline dair belirsizlikler ve Fed’in olası hamleleri, BTC boğa sezonunu gölgeleyebilecek etmenler arasında.

Fed’in parasal sıkılaşma eğilimi, ABD ekonomisi küçülmeye devam ederken dahi sürüyor. Bu durum, Bitcoin’in yükseliş trendini olumsuz etkileyebilecek bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin ve S&P 500 Arasındaki İlişki

Bloomberg analisti Mike McGlone, ayrıca Bitcoin’in S&P 500 ile olan performansını da değerlendirdi. McGlone’a göre, S&P 500’deki %1’lik bir artışa karşın, BTC üçüncü çeyrekte %10 değer kaybetti. McGlone, “BTC, resesyona işaret edebilecek olan hisse senetleri piyasasındaki düşüşü önceden haber veriyor olabilir” şeklinde konuya dair görüşlerini dile getirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!