Bitcoin Haberleri

Analist Merten, Bitcoin’in “Korkunç” Olduğunu Söyledi!

Önde gelen kripto analisti Nicolas Merten, Bitcoin (BTC) boğalarının endişelenmeye başlamaları için nedenler olduğunu belirtti.

Bitcoin için korkunç senaryo

Nicholas Merten, haftalık fiyat hareketinin dirençle karşılaştıkça yorulduğunu ve Bitcoin boğaları için durumun “ürkütücü” bir boyut kazandığını ifade etti.

“Uzun vadeli zaman dilimlerine geçiş yaparken, burası boğalar için gerçekten ürkütücü bir noktaya geliyor ve hala ayı piyasasında olduğumuz gerçeği ve bu görece düşük seviyelerden yaklaşık %100 daha sert bir toparlanma rallisi…”

Merten, Bitcoin ve Ethereum’un olumsuz makro faktörler nedeniyle hala yeni ayı piyasası dip seviyelerine ulaşması gerektiğini söyledi. BTC’nin önümüzdeki aylarda 12.000 $’lık düşen bir destek çizgisine dayanarak bir diğer dip seviyesi yaşayabileceğini gösteren bir grafik paylaştı.

btc5

Analist Merten, büyük geleneksel piyasaların genellikle kripto para birimleriyle ilişkilendirildiğini ve düşüş eğilimleri gösterdiğini belirtti. Analist, NASDAQ’da güç kaybetme eğilimi görerek, Ağustos ayında fiyatın 13.750 $ seviyesinde reddedildiği noktada kısa pozisyonlar açmayı düşündüğünü söyledi.

“Yani, 13.750$ seviyesine yaklaşırken, bu [NASDAQ] için kritik bir nokta. Burada kısa bir pozisyon oluşturmayı düşündüğüm yer bu.

Zaten, bu seviyede kısa pozisyon oluşturmak için kendimi rahat hissedeceğim bir aralıkta olduğunu söyleyebilirim. Teknoloji sektöründeki çoğu hisse aşırı değerli ve aşırı ısınmış görünüyor, özellikle Mart ayında bu eski direnç aralığını geçtiğimizde.

Ağustos ayında tam olarak böyle bir durum yaşadık. 13.300 $ seviyesinde bir geri çekilme gördük, daha kısa bir zaman diliminde biraz düşüş yaşadık, biraz daha yukarı yönlü hareket ettik ve önceki destek aralığında 13.750 $ seviyesinde dirençle karşılaştık. Direnç işlevi gördü. İşte bu, dostlar, bu seviyelere hazırlanmak, pozisyonlar kurmaya başlamak ve bu durumu tersine çevirmek için gereken süreç.”

btc6

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!