ALTCOİNBİTCOİN

Analiste Göre Altcoinler İçin Kötü Senaryo! Yıkım Olabilir!

Bitcoin kendi varlık sınıfına genişledikçe, bir kripto para analisti ve YouTuber Michaël van de Poppe altcoinler için stratejisini paylaştı. Bitcoin, bu hafta başlarında 32.000 doların altına kısa bir süre düştükten sonra değerini geri kazandı. CoinGecko’ya göre, yazı yazılırken işlem fiyatı 36.226.87 dolardı.

105.000 YouTube abonesine yaptığı konuşmada Van de Poppe, bu yükseliş hareketinin sonuçlarından bahsetti. Bu nedenle, tüccarlar daha küçük piyasa kapitalizasyon varlıklarını Bitcoin ile değiştirdikçe, altcoinler BTC’ye göre zemin kaybetmeye başlar.

vanpoppe 1 1024x608 1
Analiste Göre Altcoinler İçin Kötü Senaryo! Yıkım Olabilir! 1

Poppe, BTC’nin yükseliş ivmesini sürdürmesi için 35.000 doların çok kritik bir seviye olduğunu belirtti. Bitcoin 39.200-40.800 $ fiyat aralığını kırarsa, Van de Poppe yeni bir yükseliş dalgasının başlayacağına inanıyor. Ancak, önce 35.000 doları entegre edip test edeceğini ve ardından yükselmeye devam edeceğini tahmin ediyor.

Van de Poppe, BTC fiyat artışından sonra hem Ethereum (ETH) hem de Cardano’nun (ADA) “sağlıklı düzeltici önlemler” aldığına inanıyor. Van de Poppe, en iyi altcoinler ayarlandığında, şimdi BTC karşılığında ikame varlıklarını satmanın zamanı olmadığını belirtti.

Poppe sözlerine şöyle devam etti;

“Bu, altcoin’lerin öldüğü anlamına mı geliyor? Bu aşamada, altcoin’leri Bitcoin ile değiştirmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, yapmanız gerektiğini düşünmüyorum. Ancak altcoin’lerin durumunun şu anda Bitcoin’in satın alınmasından kaynaklandığını anlamalısınız… Peki en olası ne? Bitcoin konsolide oluyor, altcoinler geri dönüyor ve bazı altcoinler bu ivmeyi sürdürüyor”

Ancak Poppe, Bitcoin’in kısa vadede 40.000 dolar seviyesinin altına düşmesi durumunda altcoinler üzerinde nispeten olumsuz bir etkisi olabileceğini belirtti:

Bitcoin 40.000 doları aşar ve 49.000 dolara geri dönerse şaşırmam. Bu olursa altcoinlere zarar verir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!