Bitcoin Haberleri

El Salvador Hareketi Piyasayı Salladı! Bitcoin İçin Kritik Zaman Geliyor Mu?

Amerikan bankacılık devi JPMorgan Chase, El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etme kararına yanıt verdi. JPMorgan Chase, “El Salvador’un Bitcoinleştirilmesi” başlıklı bir rapor yayınladı.

Bu raporda banka, El Salvador’un eylemlerini 2000’lerin başında bazı Orta Amerika ülkelerinin dolarizasyonuyla karşılaştırdı.

Banka, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in yasal olarak benimsenmesinin herhangi bir “maddi ekonomik fayda” görmediğine inandıklarını belirtti.

60c063334e3fe017104877ae

Ayrıca, Bitcoin’i ikinci bir para birimi olarak benimseme kararının Uluslararası Para Fonu ile müzakerelerini tehlikeye atabileceğine dikkat çekti. JPMorgan Chase ayrıca El Salvador bu hamleyi yaptıktan sonra daha küçük ülkelerin de Bitcoin’i yasal olarak benimsemeye meyilli olabileceğini belirtti.

“El Salvador’un Bitcoin girişimi, benzer ülkeler arasında yeni trendler başlatmaksa, bu trendler karmaşıklık yaratabilir.”

El Salvador’daki Bitcoin girişimi yatırımcıları memnun etse de geleneksel finansal sistemdeki katılımcılar durumdan rahatsız görünüyor. Bu rahatsızlık yatırımcıları şaşırtmamalı çünkü Bitcoin’in kendine has çelişkileri ve özgürlükleri var. Bitcoin’e yönelik bu eleştiriler, geleneksel finansal sisteme bir tepki ve elektrik kesintisi korkusunun bir tezahürüdür.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!