Altcoin Haberleri

Ripple (XRP) Yeni Duyuru Paylaştı! İşte Detaylar!

ABD merkezli blockchain devi Ripple, mevcut bankacılık sisteminin verimsizliğini vurguladıktan sonra bu sorunla başa çıkmak için yeni bir ODL kanalı açtıklarını duyurdu.

Ripple tarafından yayınlanan bir gönderide, mevcut bankacılık sisteminin kusurlarının ve ödeme yöntemlerinin %71’inin sorunlara yol açtığına dikkat çekildi. Finansal kurumların bu sistemi geliştirebileceğini belirten Ripple, oldukça detaylı bir rapor da yayınladı.

altcoinripple xrp fiyat analizi 780x445 1

Raporda, 2016 yılından bu yana sınır ötesi ödemelerin, özellikle bankalar arası ödemelerin önemli ölçüde arttığına dikkat çekildi. Ana büyümenin gelişmekte olan piyasalarda gerçekleştiği vurgulansa da, bu büyüme nedeniyle bankanın altyapısının yetersiz olduğu söyleniyor.

Bu duyurunun hemen ardından Ripple kendi çözümünü duyurdu ve yeni bir on-demand likidite (ODL) kanalı açtıklarını duyurdu. ODL kanalı, Ripple’ın sınır ötesi ödeme çözümü olarak adlandırılır.

Şirket daha önce bu çözümleri birçok ülkede ve hatta kıtada uygulamış ve aktif olarak XRP sayısına katkı sağladıkları biliniyor. Şirket şimdi Portekiz, Almanya, İspanya, Fransa ve İtalya arasında faaliyet gösterecek iki yeni ODL kanalının açılışını duyurdu. ODL üzerinden faaliyet gösteren bankalar veya finans kuruluşları, müşterilerinin işlemlerini çok hızlı ve ucuza yapmalarını sağlayacaktır.

Bu, bankacılık sisteminin verimsizliğinin Ripple altyapısı ile doldurulabileceği anlamına gelir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!