Altcoin Haberleri

Ethereum Kurucu Ortağı Kripto Dünyasından Ayrılıyor, Piyasanın Güvenli Olmadığını Söylüyor!

Ethereum kurucusundan biri olan Anthony Di Iorio, kripto dünyasından ayrıldığını doğruladı. Di Iorio, kısmen güvenlik nedenleriyle kripto dünyasını terk ettiğini söylüyor. Ayrıntıları veremese de kripto para birimi olmak istemediğini, ancak “karmaşık sorunlarla uğraşan biri” olmak istediğini de sözlerine ekledi.

2013 yılında Di Iorio, Cardano’dan Charles Hoskinson, Vitalik Buterin ve Polkadot’tan Gavin Wood dahil olmak üzere diğerleriyle birlikte Ethereum’u yarattı. Proje o zamandan beri binlerce proje oluşturmak için gidilecek ağ haline geldi. Ek olarak, yaklaşık 225 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Ethereum’un yaratılmasından birkaç yıl sonra, kurucu ortakların çoğu gibi Di Iorio projeden uzaklaştı. Aslında, o zamandan beri çalıştığı merkezi olmayan teknolojilere odaklanan Toronto merkezli bir inovasyon merkezi olan Decentral’ı kurmaya devam etti. Şirket, popülaritesi artan popüler bir kripto cüzdanı olan Jaxx’i piyasaya sürdü. 2021’de cüzdan bir milyondan fazla müşteri kaydetti.

anthony diiorio 1024x600 1

Decentral üzerinde çalışmanın yanı sıra çok sayıda kripto ve blok zinciri odaklı girişime danışmanlık yapıyor. Ethereum’a maruz kalması ve sayısız projede erken yatırımcı olması nedeniyle, 2018’de Forbes net değerinin 1 milyar dolar civarında olduğunu tahmin etti.

Kurucu artık endüstrinin güvensiz hale geldiğini söylüyor. “Bu alanda kendimi mutlaka güvende hissetmiyorum. Daha büyük sorunlara odaklansaydım, sanırım daha güvende olurdum” diye ekledi. Ancak, hangi tehditlere veya güvenlik endişelerine sahip olduğunu belirtmedi.

Di Iorio için sırada ne var?

Di Iorio, Decentral’ı sattığını ve birkaç potansiyel müşteriyle görüşme halinde olduğunu şimdiden onayladı. Şirketi yüz milyonlara satmayı umuyor. Bu fonları nasıl harcayacağı belli değil, ancak şirketi fiat veya hisse senedi karşılığında satmayı bekliyor, ancak kripto değil.

Kripto dünyasından uzakta olan girişimci, sıfır emisyonlu bir araç inşa eden Project Arrow ile ilgileniyor. Bir lise arkadaşı tarafından başlatılan projede her şeyi yapabilirdi.

Dünyanın ihtiyacı olanın küçük bir yüzdesi olarak, “gerektiğinde kriptoyu dahil edeceği, ancak çoğu zaman değil” sonucuna vardı.

Kripto dünyasından çıkışı, Dogecoin ortak yaratıcısının kripto dünyasını çarpmasından sadece birkaç gün sonra geldi. Jackson Palmer, bir Twitter rantında, kripto endüstrisini ​”günümüzün kapitalist sisteminin en kötü kısımları (örneğin yolsuzluk, dolandırıcılık, eşitsizlik)”

kaynak: crypto-news-flash

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!