Kripto Para Haberleri

Moody’s, Stabilcoin Puanlama Sistemi Geliştiriyor!

En büyük üç kredi derecelendirme kuruluşundan birinin; Stabilcoin için bir puanlama sistemi üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Bloomberg’in yeni bir raporuna göre kredi derecelendirme devi Moody’s, desteklendikleri rezervlere ilişkin tasdiklerin kalitesine dayalı olarak 20’ye kadar sabitlenmiş coini analiz edebilecek bir sistem geliştiriyor.

İhraççılar, her bir birimin rezervde tutulan teminatlarla yeterince desteklendiğinden emin olmak için bağımsız bir inceleme yapan üçüncü taraf denetim firmaları tarafından onaylanmış rezerv tasdik raporlarını periyodik olarak yayınlamaktadır.

stabilcoin haberleri

Moody’s stabilcoinler için puanlama sistemi geliştiriyor

ABD’li yetkililer 2021 yılında, piyasa değerine göre en büyük stabilcoin’in ihraççısı olan Tether’i rezervleri hakkında yalan söylediği için para cezasına çarptırdı.

Terra ekosisteminin Mayıs 2022’deki çöküşü de algoritmik stabilcoininin çöküşüyle bağlantılıydı. TerraUSD’nin (UST) ABD dolarına sabitlenmesini sürdürememesinin ardından Terra’nın (LUNA) fiyatı düştü.

Moody’s’in yeni puanlama sistemi hakkında bilgi sahibi olan bir kişi, projenin hala erken aşamalarda olduğunu ve resmi bir kredi notunu temsil etmeyeceğini söylüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!