Altcoin Haberleri

Dogecoin (DOGE) İçin İmza Kampanyası Başladı! Fiyat Etkilenecek Mi?

Dünyanın en zengin kişisi Jeff Bezos’a ait küresel bir çevrim içi mağaza olan Amazon, şu anda Dogecoin’deki mal ve hizmetler için ödeme kabul etmeye ikna edilmeye çalışılıyor. Amazon’un Dogecoin ödemesi alması fikrini destekleyen 140 binden fazla kişi şimdiden imza toplamış durumda.

Kampanya dört yıl önce başlamıştı ancak son iki ayda 100 binin üzerinde kişinin imza kampanyasına imza atmasıyla ivme kazandı.

Şaka parası, yaygın olarak bildirildiği gibi bir şaka olarak başladı. Bununla birlikte, kripto para artık bundan uzak bir şey. Ve ilk 10 kripto para birimi arasına girdi. Doge sahipleri bugün (20 Nisan) Coin’i 1 dolara itmeye yönelik Doge günü ilan ettiği göz önüne alındığında bile coin ciddileşmeye devam ediyor.

#DogeDay hashtag’i Twitter’da tüm gün trend oldu. Bir kullanıcı Doge’yi “1 dolar kaçınılmaz” olarak nitelendirdi ve bunun kripto paranın potansiyeline kıyasla hâlâ küçük olduğunu belirtti.

Benzer şekilde milyarder yatırımcı Mark Cuban da DOGE’nin, profesyonel basketbol kulübü Dallas Mavericks için basketbol bileti ödemesini mümkün kılınmasıyla 1 dolara ulaşacağına inanıyor. Kulüp ayrıca Doge için başka ürünler de satıyor ve milyarder, kulübün aldığı tüm Doge’ları bir kuruş satmadan alacağına söz verdi.

Amazon, tüm bu süre boyunca kripto ödemesinden çekinmeye devam etti. Ancak dilekçeye imza atanların sayısı yüksek olsa bile, firma sonuca mecbur değil.

Belki de şirket, kripto para birimini dalgalandırmaya çalışırken, kuruluş gelecekte konumunu değiştirebilir. Firma, uygun adayların Dijital ve Gelişen Ödemeler bölümüne katılmaları için bir başvuru yaptı. Ancak, piyasaya sürdüğü uygulamada bile firmanın kripto ile ilgili aklında ne olduğu belirsizliğini koruyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!