Altcoin Haberleri

FTX Müşterileri Grayscale’e Karşı Dava Açtı!

İflas Eden FTX Borsasının Borçluları, Grayscale’e Karşı Dava Açtı

Borsanın iflas etmesinin ardından, borçlu iştirak ve FTX’in diğer şirketi Alameda Research, Grayscale’e karşı dava açtı. Yeni basın açıklamasına göre, Delaware Chancery Mahkemesi’nde açılan dava, kripto varlık yöneticisinin “güven sözleşmelerini ihlal ederek fahiş yönetim ücretleriyle” 1,3 milyar dolardan fazla para aldığını iddia ediyor.

FTX borçluları Grayscale’e karşı hukuki yollar arıyor

İflas eden borsanın borçluları, Grayscale’in yasadışı faaliyetleri nedeniyle maddi zararlarının telafisi için hukuki yolları arıyor.

Alameda, Grayscale’in Bitcoin ve Ethereum Tröstlerindeki hisselerin değerini, ilgili varlıkların değerinin yarısına kadar düşüren eylemler gerçekleştirdiğini ve şirketin, hissedarların hisselerini geri almalarını engellemek için “uydurma bahanelerin arkasına saklandığını” iddia ediyor. Bu iddialar, Alameda’nın Grayscale’e yönelik eleştirilerinin son örneklerinden sadece biri olarak görünüyor.

FTX diyor ki,

“Borçlular, Grayscale Bitcoin ve Ethereum Tröstlerinin (‘Tröstler’) hissedarları için 9 milyar dolar veya daha fazla değerin kilidini açmak ve FTX Borçlularının müşterileri ve alacaklıları için çeyrek milyar doların üzerinde varlık değerini gerçekleştirmek için ihtiyati tedbir istiyor.”

ftx haberleri

John J. Ray III, gözden düşen kurucu Sam Bankman-Fried’in yerine geçti ve şirketin müşterileri ve borçluları için varlık geri kazanımını maksimize etmek için tüm araçları kullanmaya kararlı olduğunu belirtti. Ray, FTX’in bu hedefi gerçekleştirmek için kararlı bir şekilde çalışacağını ve müşteri memnuniyetini her zaman öncelikli tutacaklarını vurguladı. Sam Bankman-Fried’in ayrılışının ardından, şirket yönetiminin varlık geri kazanımı konusunda büyük bir çaba harcadığı bildiriliyor.

“Amacımız, Grayscale’in kendi kendini pazarlaması ve uygunsuz itfa yasağı nedeniyle şu anda bastırıldığına inandığımız değeri ortaya çıkarmaktır. FTX müşterileri ve alacaklıları, Grayscale’in eylemlerinden zarar gören diğer Grayscale Trust yatırımcılarıyla birlikte ek geri kazanımlardan faydalanacaktır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!