Bitcoin Haberleri

ABD Başkanlık Seçimlerinin Bitcoin Fiyatına Etkisi: Beklenen Dalgalanmalar Neler?

Grayscale, yaklaşmakta olan 2024 ABD başkanlık seçimlerinin Bitcoin (BTC) üzerindeki potansiyel etkilerine dair bir analiz sundu. Bu önemli dijital varlık hedge fonu, Bitcoin’in tarihi piyasa döngüsü ile ABD başkanlık seçimlerinin eş zamanlı döngüler içinde yer aldığına işaret ediyor.

Son 30 gün içinde %3,7 oranında değer kaybeden Bitcoin, Ağustos ayının ikinci haftasına girerken finansal analistlerin ve yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Grayscale Investment’ın bu konudaki son analizi, yeni yatırımcılara piyasaya girişlerinde dikkate alacakları araştırma konuları sunuyor.

Grayscale şu açıklamayı yaptı: “Bitcoin, bir Amerikan Başkanlık seçim döngüsündeki en yüksek fiyat seviyesinde işlem görüyor, şu anda 29 bin doların üzerinde. Buna karşılık, 2020’nin 4. çeyreğindeki önceki seçim döngüsünün en yüksek fiyatı yaklaşık 20 bin dolar seviyesindeydi.”

Her dört yılda bir düzenlenen ABD başkanlık seçimlerinin, Bitcoin fiyatının zaman içinde nasıl değiştiğine dair ilginç bir perspektif sunduğu görülüyor. 2012 yılındaki seçimlerde 11 dolar, 2016’da 710 dolar ve 2020’de 15.000 dolardan işlem gören BTC, eğer geçmiş bir gösterge ise, 2024 seçimlerinin ardından yükselişe geçebilir.

Mevcut veriler her dört yılda bir, ABD başkanlık seçimlerinin ardından BTC fiyatının yeni bir zirve belirlediğini gösteriyor. Ancak, tecrübeli yatırımcılar, tarihin her zaman tekerrür etmeyeceğinin farkındadır. Yine de, geçmiş üç döngüde, başkanlık seçimlerinden bir yıl önce ve seçim yılında Bitcoin biriktiren yatırımcıların avantajlı olduğu görülmüştür.

bitcoin grafik
kaynak: grayscale

Bitcoin, dijital dünyada demokratik bir değeri temsil ediyor. Bu kripto para, o kadar erişilebilir hale geldi ki, artık ortalama bir seçmen de, daha önce yalnızca özel finansal müşterilere sunulan fırsatlara erişebiliyor. Bu bağlamda, BTC’nin gelecekteki ABD başkanlık seçimlerinde daha geniş bir etkisi olabileceğine dair bir önsezisi bulunuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!