BİTCOİN

İran’da Kripto Madenciliği Çöküşe Geçti! Binlerce Bilgisayar Ele Geçirildi!

İran Tahran’da terk edilmiş bir fabrikadan 7 bin kripto madenciliği bilgisayarı ele geçirildi. Son raporlara göre geçen ay İran, Bitcoin ve diğer kripto madenciliğini yasakladı. Yasaklama sebebi olarak ise, enerji tüketimi olarak gösteriliyor.

İran’ın devlet kontrolündeki haber ajansı IRNA, az önce el koymayı bildirdi. Bu, İran’ın enerji kullanımını kısıtlama çabalarının bir parçası. Yasak dört ay sürecek. İran’ın hedefi elektrik israfını azaltmak ve ülkedeki elektrik kesintilerini önlemek.

wsi imageoptim iran 1 711x375 1
İran'da Kripto Madenciliği Çöküşe Geçti! Binlerce Bilgisayar Ele Geçirildi! 1

Şu anda en popüler blok zincirinin veya verilerinin merkezi olmayan bir şekilde var olmasına izin veren bir İş Kanıtı konsensüs protokolü kullanıyor. Ancak bu, büyük miktarda enerji tüketiyor. Aslında, bazı araştırmalar Bitcoin madenciliğinin enerji tüketimini Finlandiya’nın tamamında enerji kullanımıyla eşitledi.

Başlangıçta İran, petrole kolay erişimi nedeniyle kripto endüstrisinde önemli bir varlık haline geldi. Madenciler bilgisayar ‘teçhizatlarına’ güç sağlamak için ucuz enerji kaynakları ararken, ülke onlar için büyük bir potansiyele sahipti. Blockchain veri firması Elliptic kısa süre önce tüm BTC madenciliğinin %4,5’inin İran’da gerçekleştiğine dair bir rapor yayınladı.

Kaynak: CoinQuora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!