Bitcoin Haberleri

İsveç Merkez Bankası Başkanı Bitcoin Çöküşüne Karşı Uyardı!

İsveç merkez bankası Sveriges Riksbank’ın valisi Bitcoin’e şüpheyle bakıyor ve amiral gemisi kriptonun geleceğinde potansiyel bir çöküşün olacağını öngörüyor.

Stockholm’deki bir bankacılık konferansı sırasında Stefan Ingves, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi özel paraların bir hükümetin desteğine sahip olmadıkları için “genellikle er ya da geç çökeceğini” söyledi.

Bitcoin için uzun yol

Ingves, Bitcoin ticaretinde zengin olunabileceğinin altını çiziyor, ancak bunun pul ticaretiyle karşılaştırılabilir olduğunu söylüyor.

İrlanda merkez bankası başkanı Gabriel Makhlouf da aynı duyguları paylaşıyor. Bu yılın başlarında , destekçilerini “yatırım olduğunu düşündükleri için lalelere para koyanlarla” karşılaştırarak kişisel fonlarını kriptoya yatırmaya karşı olduğunu söyledi.

i̇sveç merkez bankası başkanı bitcoin çöküşüne karşı uyardı!

Bu arada, başka bir merkez bankacısı kriptonun yükselişi konusunda biraz daha iyimser. Bank for International Settlements (BIS) inovasyon merkezinin başkanı Benoît Cœuré, kripto varlıklarının mevcut bankacılık modelleri için bir tehdit oluşturduğunu söylüyor .

“Stablecoinler, düzenleyici onay almak için kapıyı çalıyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) platformları, geleneksel finansal aracılığa meydan okuyor. Hepsi, hızlı ve tutarlı yanıtlara ihtiyaç duyan farklı düzenleyici sorularla geliyor… Ancak hata yapmayın: küresel stabilcoinler, DeFi platformları ve büyük teknoloji firmaları, ne olursa olsun bankaların modellerine meydan okuyacak.”

Cœuré’ye göre, merkez bankaları kendi dijital para birimlerini tasarlamak ve dağıtmak için şimdi harekete geçmeli.

“CBDC (merkez bankası dijital para birimleri) cevabın bir parçası olacak. İyi tasarlanmış bir CBDC, güvenli ve tarafsız bir ödeme ve ödeme aracı olacak ve yeni ödeme ekosisteminin etrafında organize olabileceği ortak bir birlikte çalışabilir platform olarak hizmet edecek… Bir CBDC’nin amacı, nihai olarak mevcut sistemlerimizin en iyi öğelerini korumak ve buna izin vermeye devam etmektir. yarının yenilikleri için güvenli bir alan. Bunu yapmak için merkez bankalarının mevcut sistem hala yerindeyken harekete geçmeleri ve şimdi harekete geçmeleri gerekiyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!