Bitcoin Haberleri

BitMEX Kurucusu: Bitcoin Rallisini, ABD Bankacılık Krizi Tetikledi!

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, ABD hükümetinin bankacılık sistemi içindeki bulaşıcılığı önleme çabalarının, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde büyük bir ralliye neden olabileceğini belirtiyor.

Hayes, bir dizi tweetinde, Federal Rezerv’in faiz artırımı konusunda zorlanacağını ve para enjekte ederek riskli varlıklara, özellikle de kripto piyasalarına yatırım yapılmasına izin verileceğini öngörüyor. Bu durumun büyük bir Bitcoin ve kripto para birimi yükselişine yol açabileceğine inanıyor.

ABD’deki bankacılık krizi hala devam ederken, First Republic Bank hisseleri Pazartesi günü %75 değer kaybetti. Bu durum, yatırımcıların portföylerini yeniden değerlendirmek için büyük çaba harcadığı bir döneme denk gelmektedir. Hem bireyler hem de şirketler, varlıklarının güvenliğini korumak için ülkenin bölgesel bankalarını dikkatlice incelemektedir.

Hayes, sonucun şimdiden belirlendiğine inandığını ifade ediyor.

“Lanet olası boğa piyasasına hazır mısınız? 

ABD [piyasasının] açılmasına 45 dakika var ve bankalar solda, sağda ve merkezde durduruluyor. Doğuda saat 16:00’da Fed Fonları %0’a geri dönebilir…

Risk varlıklarında yüz parçalayıcı bir ralliye hazır olun. PARA YAZICISI BRRR!!!”

Bitcoin’in fiyatı yükselişte

Bankacılık krizinin ortasında, aracı gerektirmeden çalışan merkezi olmayan bir banka olarak tasarlanan Bitcoin’in fiyatı yükselişte. Cuma günü 19.662 $’a kadar düşen Bitcoin, haber yazıldığı anda 24.231 $ seviyesinde işlem görerek %23’lük dikkat çekici bir geri dönüş yaşadı.

telegram 12
bitcoin haberleri

Biden Yönetimi, Pazar günü Silicon Valley Bank’ta başarısız olan ve yeni kapatılan Signature Bank’taki tüm mevduat sahiplerinin korunacağını ve herkesin parasını geri alabileceğini açıkladı.

Bu adım, Amerikan halkına, banka hesaplarında tutulan paraların güvende olduğunu ve FDIC tarafından sigortalanmış hesapların bile 250.000 $’dan fazla tutara sahip olsa bile güvenli kalacağına dair bir güvence sağlamak için tasarlandı.

Fed, iflas eden bankalara bir yıla kadar kredi sunmak için özel bir tesis oluşturdu.

Bölgesel Amerikan bankaları, istikrarlı bir değer korumak ve kurumlara çeşitlendirme ve getiri elde etmek için güvenli bir yol sunmak üzere tasarlanan ABD tahvillerine yatırım yapmaktan kaçınıyor.

Ancak, Fed’in agresif faiz artırımları serisi ortasında, bu tahvillerin değeri düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!