BORSA

ABD Adalet Bakanlığı, Binance’in Suç Soruşturmaları Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

ABD Adalet Bakanlığı’nın, Federal Soruşturma Bürosu ve diğer federal kurumlardan, ceza soruşturmalarındaki yardımlarından dolayı Binance’e teşekkür notları göndermemelerini istediği bildirildi.

DOJ dünyanın en büyük kripto para borsasının aslında yasadışı kripto para transferlerine yönelik soruşturmalara yardımcı olması gerektiğini iddia ediyor.

“Tamamen tuhaf”

Compound Finance genel danışmanı Jake Chervinsky, Binance’in ABD hükümet yetkililerinden teşekkür notları istemesinin “tamamen tuhaf” olduğunu söyledi.

Bloomberg, Mayıs ayında Binance’in vergi kaçırma ve kara para aklama nedeniyle soruşturma altında olduğunu öğrenmişti.

Ancak CEO Changpeng Zhao, şirketinin kötü oyuncularla savaşmak için ABD hükümetine yardım ettiğini iddia ettiği için medya kuruluşunu hikayenin can alıcı noktasını yanlış yorumlamakla suçladı.

Zhao’nun kendisi, Binance’in bir İngiliz polis biriminden Haziran ayı sonlarında, Finansal Davranış Otoritesinin bir Binance yan kuruluşu hakkında tüketici uyarısı yayınlamasından birkaç gün önce aldığı bir mektubu yayınladı.

California dedektifi Robert Gonzalez, Bloomberg’e Binance’in kendisine zaten yazılı bir not gönderdiğini ve sadece birkaç düzeltme yapması gerektiğini söyledi.

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!