Kripto Para Rehberi

Kripto Para Yatırımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yatırım heyecan verici bir süreçtir. Ama bu tam olarak bir sorun olabilir. Hayatı değiştiren tüm kararlar gibi, ilk yatırımınızı yapmak da düşünce ve dikkatli planlama gerektiren bir şeydir. Öncelikle neden yatırım yapmak istediğinizi kendinize sormalısınız. Başarılı yatırımcıların genellikle çok özel bir hedefi vardır. Bu hedef çoğunlukla kişiseldir ve yatırımcıdan yatırımcıya değişir. Bazılarının hedefi, emeklilik yaşına gelene kadar çalışmak zorunda kalmamaktır. Diğerleri, hayallerindeki evin peşinatını karşılayabilmek için yatırım yapar. Bir de paranın kendisi tarafından motive edilen ve belli bir yaşam standardına ulaştıklarında tatmin olan insanlar var elbette. Yatırımcılar, yatırımlarıyla uzun vadeli bir strateji izledikleri için sabıra ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, hızlı bir şekilde zengin olmak isteyen biriyseniz, farklı bir finansal strateji arasanız iyi olur. İyi düşünülmüş yatırımlarla, servetinizi istikrarlı ve istikrarlı bir şekilde büyüteceksiniz.

Ama uzun dönem ne kadardır? Tüm yatırımcılar kendilerine bu soruyu sormalıdır. Birinin bir yatırımı elinde bulundurduğu süreye zaman ufku denir. Bu zaman ufku ne kadar uzun olursa, bileşik faiz etkisi de o kadar uzun olur ve bu da nihai tutarı artırır. Yatırım hedeflerinize ulaşmak için zaman ufkunuzu düşünmelisiniz.
Yatırımlar her zaman belirli bir miktarda risk içerir. Bir yatırımcı olarak risk toleransınızı dikkatlice değerlendirmelisiniz. Bir yatırımcının kabul edebileceği belirsizlik derecesine risk toleransı denir. Yaş, gelir ve finansal hedefler dâhil olmak üzere risk toleransını etkileyen bir dizi faktör vardır. Yatırımlarınızla risk toleransınızı aşırı yüklememek için portföyünüzü çeşitlendirmelisiniz. Çeşitlendirilmiş bir portföy, farklı sektörlere yayılmış farklı varlıklardan oluşan bir portföydür. Bir varlığın değeri, piyasa dalgalanmaları nedeniyle hızla değer kaybediyorsa, diğerleri büyük olasılıkla fiyatlarını koruyor ve böylece kaybı en aza indiriyor.

kripto para

Yatırım Yapmaya Başlamak İçin Neye İhtiyacım Var?

Kripto para birimleri, yatırım yapmaya başlamanın en kolay yollarından biridir. Burada esneksiniz ve ilk alışverişinizi herhangi bir stres yaşamadan sadece birkaç dakika içinde tamamlayabilirsiniz. Ve işte böylece başlıyorsunuz…
Yatırım hedeflerinizi belirledikten, risk toleransınızı değerlendirdikten ve hangi bütçeye yatırım yapmak istediğinizi öğrendikten sonra, kripto para birimlerinizi güvenle saklayabileceğiniz bir yere ihtiyacınız var. Bitcoin gibi kripto para birimleri dijital para birimleridir. Bu, elektronik biçimde mevcut oldukları ve bu nedenle yalnızca çevrimiçi olarak kullanılabileceği ve saklanabileceği anlamına gelir. Kripto para birimleri, sözde cüzdanlarda saklanır. Wallest’i geleneksel para birimleri için bir banka hesabı gibi düşünün; tek fark, kripto para birimlerini güvenli ve güvenli bir şekilde depolamak için özel olarak tasarlanmış olmalarıdır.

Kripto Paralara Nasıl Yatırım Yapabilirim?

Ethereum ve Bitcoin gibi kripto para birimleri satın alarak kısa sürede yatırımcı olabilirsiniz. Geleneksel yatırımlardan farklı olarak, başlamak için büyük bir başlangıç ​​sermayesine veya bir aracıya ihtiyacınız yoktur. Kripto paralara ilk yatırımınızı düşük bir tutarla yapabilirsiniz.  Amacımız, insanların mali durumlarını en iyi şekilde yönetmelerine ve servetlerini artırmalarına yardımcı olmaktır. Tasarruf yapmanın her zaman kolay olmadığının ve gelirin aydan aya değişebileceğinin farkındayız. Biz sadece size paranızı kendi şartlarınıza göre yatırmanız için ihtiyacınız olan bilgileri size aktarıyoruz.

Bununla birlikte, kripto para birimleri yalnızca onları satın almak ve daha uzun süre tutmak için uygun değildir (bu harika bir yatırım stratejisi olsa bile). Bitcoin’e yatırım yaptığınızda, birikimlerinizi negatif faizli bir banka hesabında bırakmak yerine sizin için çalışmasına bile izin verebilirsiniz. Birçok borsa uygulaması, geniş çapta, insanların paralarını büyütmelerine yardımcı olmak için bir kripto tasarruf planı başlatıyor. Tasarruf planı, ortalama maliyet etkisini (dolar veya türk lirası maliyeti ortalaması) takip eder. Ortalama maliyet etkisi ile yatırımcılar her ay karşılayabilecekleri tutarı hesaplar ve bu tutarı düzenli olarak yatırır. Yatırım efsanesi Warren Buffett bile bu etkili yatırım stratejisini tavsiye ediyor.
Fiyat oynaklığı, ortalama maliyet etkisi ile dengelenebilir. Strateji her bütçeye uygundur ve bu nedenle ilk kripto yatırımları için mükemmel şekilde uygundur. Akıllı yatırımcılar, “piyasadaki zamanın” “piyasadaki mükemmel zamanın” önüne geçtiğini bilirler.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!