ALTCOİNYORUM/ANALİZ

XRP, Cardano, Dogecoin Fiyat Analizi: 09 Ağustos Pazartesi

Son birkaç gün içinde daha geniş kripto piyasası güçlendikçe, XRP, ADA ve DOGE gibi büyük altcoinler daha yüksek seviyelere sıçradı. XRP, 0,77 dolarlık ani direncini kesmeyi başarırken, ADA, yanal harekete rağmen 1,38 dolarlık destek seviyesinden uzaklaştı. Son olarak, Dogecoin ralli yaptı ve 0.284 dolar seviyesindeki direnç işaretini geçme yolundaydı. 

XRP

xrpusd 2021 08 08 18 09 41 1536x584 1
XRP/USD , TradingView

XRP’nin basın zamanında fiyatı 0,80 dolardı. Madeni para, sadece 48 saat önce 0,77 dolarlık ana direnç seviyesini kırdı. Ancak XRP fiyatları, tokenin değeri bugün 0,82 dolardan geri çekilirken hafifçe geri çekildi. Yukarı yönde, tekrar 0,82 $ seviyesine dokunmayı bekliyor. 

MACD , baskı sırasında yeşil histogramları resmettikten sonra yükseliş sinyalleri vermeye devam ederken, göstergeler olumlu bir tablo çizdi. Müthiş Osilatör, fiyatlarda bir artış eğilimi gösteren uzun yeşil sinyal çubukları da gözlemledi. 

Ancak Bollinger Bantları , yüksek piyasa oynaklığına işaret eden güçlü bir ayrışma kaydetti. Fiyatların daha da düşmesi durumunda XRP 0,77 dolar ve 0,71 dolar seviyesinde destek bulabilir. 

Cardano (ADA)

adausd 2021 08 08 18 10 40 1536x584 1
ADA/USD , TradingView

Cardano’nun yazı yazıldığı sırada fiyatı 1,47 dolardı ve teknik analiz tablosu yanal bir hareketin başlangıcına işaret ediyor. ADA’nın direnç seviyesi, bugün birkaç kez bu seviyeyi geçmeye çalıştığı için 1,47 dolardı. 

Müthiş Osilatör fiyat hareketi son birkaç seanstır ayı çevirdi olarak iki kırmızı sinyal çubukları parladı. Ancak, basın zamanında, boğaların tüm gücünü kaybetmediğini gösteren yeşil bir sinyal çubuğu görüntüledi. Göreceli Güç Endeksi yükseliş bölgesi içinde kaldığı için alım gücü piyasada kaldı. 

Bollinger Bantları genişledikçe güçlü oynaklık işaretleri verdi. Öte yandan, ADA’nın yanal hareketi sonraki işlem seanslarında da devam ederse, ardışık destek seviyeleri 1,38 dolar ve 1,33 dolar. 

Alonzo’nun gelişim cephesinde Cardano, yakın tarihli bir tweet’te “mor” aşamaya girmeyi tartıştı. 

Dogecoin (DOGE)

dogeusd 2021 08 08 18 12 10 1536x584 1
DOGE/USD , TradingView

Dogecoin fiyatları, son 24 saatte %19,5 oranında arttığı için piyasa genelindeki yükseliş trendine güçlü tepki verdi. Fiyatlar, bir sonraki direnci olan 0.284$’a yaklaşırken 0.261$’da kaldı. Müthiş Osilatör , DOGE’nin bir boğa koşusu yaşadığını ima eden büyüyen yeşil sinyal çubuklarını kaydetti. 

Göreceli Güç Endeksi aşırı alım koşullarını gösteren bir okuma olan 76’da yükselirken alım baskısı arttı. Buna uygun olarak, Chaikin Para Akışı da, baskı zamanında çıkışlar üzerinde artan sermaye girişleri yaymaya devam ederken orta çizginin üzerinde yükseliş bölgesine doğru kaldı. 

Hemen alım satım seanslarında pek olası görünmeyen bir düşüş durumunda, DOGE için destek seviyesi 0.224 dolarda kalıyor.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!