Altcoin HaberleriKripto Para Rehberi

Wrapped Bitcoin (WBTC) Nedir?


Wrapped Bitcoin (WBTC) Coin Ethereum ağında olan ve 1.1 oranında üretilmiş olan taklit kripto para birimidir. Ethereum ağında Bitcoin’i temsil eder. Böylelikle iç ağlardan biri haline gelir. ETH ile gösterilen ağ içinde yer alır.
En basit ifadeyle ERC-20 tokeniyle gösterilir. WBTC olarak gösterilen Wrapped Bitcoin 1,1 Bitcoin oranına eş tutulur. WBTC temel satış ağlarından yatırım işlemleri sağlanabilir. Ayrıca merkeziyetsiz ve izinsiz kullanım hakkı bulunur. Her ne kadar riskli işlemler olarak gözükse de Bitcoin alım satımı en karlı yatırım türleridir. Gelecek yıllarda daha aktif kullanılacak olan bu sistem kullanıcıların hizmetindedir. Bu sayede piyasaya sürülmüş olan coin seçenekleri kullanılabilir haldedir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Bitcoin Nedir?

Wrapped Bitcoin (WBTC) Coin nedir sorusu taklit bir kripto olarak yanıtlanabilir. Ethereum ağından desteklenir. BTC sisteminde yer alan birçok merkeziyetsiz ağ vardır. WBTC olarak bilinen sistemde bu hizmetin içinde yer alır. Wrapped bitcoin 1,1 oranına sabitlenmiştir.
WBTC sistemi güvenilirlik açısından adından çok sık bahsettiriyor. Gelişen dijital dünyanın önemli bir ağı olması sayesinde BTC sistemi içinde yer almaktadır. Fakat Ethereum ağına bağlı olarak bunu gerçekleştiriyor. ETH olarak bilinen kripto para birimi ise liste başında geçmesiyle her zaman dikkat çekiyor.
WBTC alımı yaparken dünya genelindeki en eski borsa sisteminden yararlanılması mümkündür. Çalışma prensibi veya fiyat farkları Bitcoin ile aynıdır. Bu nedenle aralarında fark bulunması çok nadir bir şeydir. BTC sistemindeki kripto paraların aynısı da denilebilir. Taklit kripto olmasına rağmen kullanılmaktadır.

wrapped bitcoin (wbtc) nedir?

Wrapped Bitcoin (WBTC) Bitcoin Avantajları

Wrapped Bitcoin (WBTC) Coin taklit kripto para birimidir. Fakat avantajlı yönü ETH ağına bağlı olmasıdır. BTC sahibi olan kişiler yatırımını WBTC sistemine dönüştürebilir. İlk bakışta neden dönüştürme yapayım sorusu akıllara gelse de avantajından dolayı düşünülebilir. WBTC Coin avantajları ise şu şekilde sıralanır.

  • Kripto para birimleri arasında en yüksek ekosisteme sahip olması
  • Özel cüzdanlar, Dapp’ler, DEX’ler ve oyunlar içerirken akıllı sözleşmelerde içermesi
  • Dijital varlık sahibi kullanıcılara diğer ağları keşfetmesi açısından aracılık yapması
  • Hız, ölçeklenebilir, likidite ve işlevsel olması

Yukarıda sıralanan taklit kripto para avantajları genel bakımdan özellikleridir. Bu nedenle birçok BTC alıcısı yatırımını WBCT sistemine dönüştürmeyi ister. Her bakımdan işlevselliği ve kolaylığı nedeniyle tercih sebebidir. Taklit olarak sunulmasına rağmen gerçek kripto paralarla arasında fark yoktur. Görünürlük açısından aynıdır. Aynı zamanda ETH sistem ağında yer alır.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Bitcoin Grafiği

Wrapped Bitcoin (WBTC) Coin grafiği BTC sisteminde ETH üzerinden algılanabilir. Oldukça karmaşık görünen bu sistemin basit anlayışı mevcut haldedir. Fakat bilmeyen kişiler için uzmanlardan yardım alınması gereklidir. WBTC grafiğini incelerken yapılan işlem hacimleri ve piyasa değer dikkat çekmektedir.
Bu sayede kullanıcıların alım satım işlem uygulamaları ön görülen grafik sistemine göre ilerler. Birçok kripto para kullanıcısı düzenli takip yaparak ay içinde düzenli gelir potansiyeli oluşturmuştur. Fakat grafik görselini incelemeyi bilmeyen taze kullanıcılar için bu durum oldukça risklidir. Riski aza indirmek için grafik takibi önemli olduğu kadar kripto paraların günlük para değerleri de önemlidir.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Bitcoin Geleceği

Wrapped Bitcoin (WBTC) bitcoin geleceği oldukça farklı kapsamda ilerliyor. Ethereum ağına bağlı ve merkeziyetsiz olması sayesinde çok yönlü kullanım alanı bulunmaktadır. Kullanıcıların hoşuna giden bu durum çeşitli oyunlarda ödeme aracı olarak da kullanılabiliyor.
Dijital kripto dünyasında önemli bir yere sahip olan WBTC oldukça işlevseldir. Ölçeklenebilir oluşu ve 1,1 oranına sabit tutulması riski en aza indirmektedir. Özellikle küçük çaplı yatırımcılar açısından önemli bir fark sağladığı bilinir. Çünkü küçük yatırımları bile büyüten döngüde tasarruf edilmesini sağlar.

Wrapped Bitcoin (WBTC) Bitcoin Piyasa Değeri

Wrapped Bitcoin (WBTC) Coin piyasa değeri 384,709TRY olarak bilinir. Aynı şekilde işlem hacminin 2,917,145,113TRY olduğu bilinmektedir. Belirtilen rakamlar son 24 saatlik sürece tabidir. Bu nedenle değişken olduğunu anlamak mümkündür.
Ayrıca piyasa değeri bakımından taklit kripto para olmasına rağmen çok fazla işlem yapılmaktadır. Çünkü yukarıda bahsi geçen avantajları vardır. Bu avantajlar sayesinde kullanıcılara BTC sisteminde yer alan kripto kazançlarını aynı şekilde sunabilmektedir.
Devamında ise dijital para borsasında alım-satım, oyun, ödeme aracı, DAPP ve DEXX gibi konularda da kullanılır. Bu sayede işlevsel yönünün çok aktif olduğu açıkça ortadadır. BTC kullanıcılarının WBTC’ye dönüştürmek istemesi de bundan kaynaklıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!