Altcoin AnalizleriBitcoin AnalizleriKripto Para Analizleri

TechDev Göre Kripto Piyasaları 2023’te Beklenmedik Bir Sıçramaya Hazırlanıyor!

Popüler bir kripto analisti Bitcoin (BTC) ve daha geniş altcoin piyasalarının önümüzdeki yıl toparlanmaya başlayabileceğini düşünüyor.

Yeni bir analizde yatırımcı TechDev, kripto düzeltmesinin aslında Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından o yılın dördüncü çeyreğinde değil, 2021’in ikinci çeyreğinde başladığını söyledi.

“Altcoin piyasa değeri ile başlıyoruz, burada piyasanın döngüsel bir dizi bölgeye ayrıldığını görüyorum:

Düzeltme > Birikim > Artış.

Aşağıdaki grafik neden birikim döneminde olduğumuza inandığımı ve bir sonraki adımın yükseliş olacağını gösteriyor.

Ayrıca, 2021’in 2. çeyreğinde başlayan düzeltmenin, tıpkı daha önceki düzeltme gibi yerel RSI yükseliş trendini kırdığına dair daha fazla kanıt sunuyor.”

kripto para analiz
Kaynak: TechDev

Analiste göre kripto piyasası 2016 sonu / 2017 başını taklit ediyor

RSI, kripto varlığın 14 dönem boyunca mum salınımını analiz eden bir metrik olan göreceli güç endeksi anlamına geliyor.

TechDev, daha geniş piyasa yapısının 2016 sonu / 2017 başını taklit ettiğini düşünüyor.

“Şimdiye kadarki yapının geri kalanında olduğu gibi, gelişmesi sadece 1,5-2 kat daha uzun sürüyor.”

Analist, Bitcoin’in küresel likidite “döngüsünü” takip etme eğiliminde olduğunu söyledi. TechDev bu döngünün Çin’in 10 yıllık tahvil getirisinin (CN10Y) ABD dolar endeksi (DXY) üzerindeki grafiğiyle tasvir edildiğini düşünüyor.

“Bu grafikte, Bitcoin var olmadan çok önce basılan ve kabaca 3,4 yıllık bir zirveden zirveye zamanlamasına sahip olan net döngüye dikkat edin.

CN10Y/DXY’deki her yerel tepe noktası Bitcoin’deki büyük bir dürtünün zirvesini işaret etmiş ya da yönlendirmiştir ve her yerel yukarı yönlü dönüş büyük bir Bitcoin dürtüsünün başlangıcını işaret etmiş ya da yönlendirmiştir.”

kripto para analiz
Kaynak: TechDev

Analist, grafiğin yerel zirvelerinin 2014’ten bu yana “bir trend çizgisi boyunca istikrarlı bir şekilde azaldığını” söyledi.

“Bir sonraki vuruşu bir sonraki Bitcoin/kripto zirvesini öngörebilir. Son 20 yıldaki döngüsel zamanlama, bunun 2023 sonu-2024 ortası zaman dilimi civarında olabileceğini gösteriyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!