Bitcoin Analizleri

Altcoin Sherpa, Bitcoin’in Ralli Öncesi %50 Düşüş Yaşayacağını Söyledi!

Kripto ticareti yapan anonim bir uzman, Bitcoin’in (BTC) birkaç gün içerisinde %30’dan fazla artmasına rağmen, daha fazla düşüş yaşayabileceğini belirtiyor.

Altcoin Sherpa adını kullanan bu kripto yatırımcısı, YouTube takipçileriyle paylaştığı yeni bir videoda, 2023 yılında Bitcoin’in 30.000 doların üzerinde yeni bir tepe noktasına ulaşabileceğini, ancak %50’lik bir düşüşle yaklaşık 15.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini ifade ediyor.

“Bence bu fiyat daha da düşecek, muhtemelen 20,000$’larda, muhtemelen 15,000$’larda, 17,000$’larda tekrar işlem görecek. Benim genel görüşüm bu yönde.

Diplerin oluşmasının uzun zaman aldığına inanıyorum. Tekrar 30.000$, 31.000$, 35.000$ gibi bir seviyeye çıktığımızı görmek beni hiç şaşırtmaz, nerede duracağı hakkında hiçbir fikrim yok. Ve sonra tekrar aşağı doğru işlem yapmaya başlarız ve belki de çift dip gibi bir şey oluştururuz…”

bitcoin analiz
kaynak altcoin sherpa/ youtube

Bitcoin ralli öncesi düşüş yaşayabilir

Bir analiste göre, büyük resimdeki şartlar uygun olduğunda, Bitcoin potansiyel bir ralli öncesinde önce bir miktar düşüş yaşayabilir.

“Makro genel olarak iyiyse ve enflasyon düşüyorsa, Fed [Federal Rezerv Bankası] gibi yumuşak bir iniş istiyorsa ve genel olarak böyle bir yumuşak iniş görürsek, o zaman bu kadar düşeceğimizi sanmıyorum, belki sadece biraz düşeriz…

Ve sonra yükseliş eğilimli bir piyasa yapısı ortaya çıkmaya başlar. Bu noktada daha yüksek zirveler, daha yüksek dipler ve her şey yolunda gider.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 24,680 $ değerinde.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!