Bitcoin Analizleri

Bitcoin Balinası 135 Milyon Dolarlık Sıçrama Gerçekleştirdi!

Kripto piyasasındaki geri çekilmenin ortasında, Bitcoin Balinası 135 milyon dolarlık varlık taşıyor.

Son zamanlarda BTC’deki geri çekilme yatırımcıları endişelendirdi, ancak bu durum bir balinanın dikkatinden kaçmamış olabilir. Bilinmeyen bir cüzdan, 5.500 Bitcoin’i başka bir bilinmeyen cüzdana aktardı ve bu transfer sırasında BTC, yaklaşık 24.700 $ seviyesinde işlem gördü.

Whale Alert’in bildirdiğine göre, bu transferde taşınan BTC’nin değeri 135,95 milyon $’dan fazla oldu. Derin cepli bir yatırımcının böyle büyük bir varlığı taşıması, BTC’nin uzun vadeli potansiyeline olan güvenin bir işareti olabilir.

Blockchain.com raporuna göre, birden fazla adres kullanarak yapılan Bitcoin işlemi için 15,61 dolarlık ücret ödendi.

Bitcoin, bu hafta 25.250 $’a kadar yükselmesine rağmen, haber yazıldığı sırada 23.820 $’dan işlem görüyor. Blok zinciri araştırmacısı Blockchain.com’a göre, bir BTC işlemi gerçekleştirilirken birden fazla adres kullanıldı ve işlem için yaklaşık 15,61 $’lık bir ücret ödendi. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Bu uygulama, Bitcoin işlemlerinin daha hızlı işlenmesi ve madencilere ödeme yapılması için gereklidir. Ayrıca Whale Alert gibi kaynaklar, bilinmeyen cüzdanlardan büyük kripto borsalarına yapılan diğer önemli Bitcoin işlemlerini de takip ediyor.

  • 35,96 milyon $ değerinde 1.515 BTC Binance’den bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı
  • 30,02 milyon $ değerinde 1.205 BTC bilinmeyen cüzdandan Gemini’ye transfer edildi
  • 23,90 milyon $ değerinde 971 BTC bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e transfer edildi
  • 31,34 milyon $ değerinde 1.299 BTC bilinmeyen bir cüzdandan Huobi’ye transfer edildi
bitcoin analiz

Balina adresleri değişikliği, Bitcoin yükselişine işaret olabilir

Blockchain analiz platformu Santiment, bu haftanın başlarında BTC balina adreslerinin sayısını yakından takip etmeleri için takipçilerine tavsiyede bulundu. Bu değişiklikler, yukarı yönlü olması durumunda Bitcoin rallisine olan güveni gösterebileceği için önem taşıyor.

Santiment, 100 ila 1.000 Bitcoin arasında tutan adreslerin sayısının hafifçe arttığına, ancak 1.000 ila 100.000 BTC arasında tutanların sayısının sabit kaldığına dikkat çekti.

BTC, son altı ayın en yüksek seviyesine çıkarak yatırımcıların beklediği düşüş eğilimine karşı çıkarak şaşırttı. 14 Ağustos 2022’den bu yana ilk kez fiyatların 24.200 $’ın üzerine çıkması, balina adreslerindeki artışla birlikte kilit paydaş güveninin arttığının bir işareti olarak görülüyor.”

bitcoin analiz
kaynak: santiment/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!