Bitcoin Analizleri

Kripto Analisti Bitcoin (BTC) Uyarısında Bulundu

Kripto analisti, Bitcoin (BTC) hakkında tüccarlara bir ikazda bulundu ve tarihsel eğilimlerin, lider kripto para biriminin düzeltme potansiyelinin yüksek olduğuna işaret ettiğini belirtti.

Yeni bir strateji seansında Benjamin Cowen, 784.000 YouTube takipçisine, piyasa değeri açısından en büyük kripto para biriminin halving öncesinde genellikle boğa piyasası destek seviyesini aştığını, fakat üçüncü çeyreğe doğru genellikle tekrar altına düştüğünü ifade etti.

Cowen, boğa piyasası destek seviyesini 20 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ve 21 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) kombinasyonu olarak tanımlıyor.

Analist Cowen, 2011, 2015 ve 2019 yıllarında bu modeli takip eden BTC örneklerini gösteriyor.

“Dolayısıyla, tahmin edilemez olan üç örneğimiz daha var, bunu kesin bir gerçek olarak kabul etmenizi istemem. Ancak genellikle halving öncesi yıllarda Bitcoin’in iyi performans sergilediğini görürüz. Ancak üçüncü çeyrek civarında, genellikle boğa piyasası destek seviyesini sürdüremez.

Sanırım dikkate almamız gereken asıl risk bu: Halving öncesinde önceki üç yıldaki gibi mi olacak? Destek seviyesini sürdüremez mi, yoksa ilk kez gerçekten destek olarak mı kalacak?”

bitcoin haberleri

Cowen’a göre, böylesi bir durum, Ethereum (ETH) gibi diğer dijital varlıkları da etkileyebilir, çünkü bu varlıkların birçoğu zaten boğa piyasası destek seviyelerinin altında hareket ediyor.

“Eğer [Bitcoin] altına düşerse, bu, diğer varlıkların oldukça ağır bir darbe almasına neden olabilir, çünkü birçoğu zaten boğa piyasası destek seviyelerinin altında.

Ethereum’a bakarsanız, gerçekten dikkat çeken şey, bu hafta aslında Ethereum’un 2019’da 20 haftalık tahminin altına düştüğü ve haftalık kapanışın altında kaldığı ve ardından yılın ikinci yarısında düşüş trendini başlattığıdır.

Bugün Ethereum gerçekten bu seviyeye yakın, ETH için 20 haftalık tahmin 1.859 dolar, bu yüzden aslında tam da bu seviyeye ulaştık.”

Yazı yazıldığı sırada Bitcoin, 29.331 dolardan; Ethereum ise 1.861 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!