Bitcoin AnalizleriEthereum Analizleri

Makro Guru Raoul Pal, Bitcoin ve Ethereum’un Tarihi Bir Sinyal Verdiğini Söyledi!

Makro guru Raoul Pal; Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) tarihi sinyaller verdiğini – her iki kripto varlığının da kritik destek seviyelerinde olduğunu söyledi.

Bitcoin, uzun vadeli yatırımcılar için bir fırsat

Eski Goldman Sachs yöneticisi, Twitter takipçilerine Bitcoin’in şu ana kadarki en fazla satışının olduğunu ve bunuda uzun vadeli yatırımcılar için ultra yüksek fırsatlar anlamına geldiğini söyledi.

Bitcoin’deki bu döngüsel düşük seviye, iki standart sapma ile uzun vadeli log trendine (Metcalfe Yasası benimseme eğrisi) kıyasla tarihteki en yüksek satım…”

bitcoin analiz
kaynak: raoul pal/twitter

Metcalfe Yasası, bir ağın değerinin sahip olduğu kullanıcı sayısıyla doğrudan ilişkili olduğunu belirtiyor. Pal, Ethereum’un Metcalfe Yasası’nı benimseme oranının da çok önemli bir destek seviyesinde olduğunu söyledi.

“Ve ETH uzun vadeli log yükseliş trendinde.”

ethereum analiz
kaynak: raoul pal/twitter

Real Vision kurucusuna göre, kripto fiyatları büyük ölçüde USD likiditesi ya da dolaşımdaki dolar miktarı tarafından yönlendiriliyor. Dijital varlık piyasalarındaki son gerilemenin küresel likiditede keskin bir düşüşle aynı zamana denk geldiğini ancak merkez bankaları köşeye sıkıştıkça bu eğilimin tersine dönmek üzere olduğunu söyledi.

“Fiyatları uzun vadeli benimseme eğrisinin dibine iten bu döngüsel düşüklük, her zaman olduğu gibi küresel likidite tarafından yönlendiriliyor… Küresel likidite, durgunluk ortaya çıktıkça ve merkez bankaları politikalarını değiştirdikçe büyük bir dönüşün eşiğinde.”

Pal, kripto piyasalarının genellikle bir sonraki boğa koşusundan önce geldiğini söylediği “can sıkıntısı” aşamasına girdiğini söyledi.

“Bunların hiçbirinin kesin olmasını beklemeyin ama bağlamsallaştırma çok önemli.

telegram 12

Kripto döngüleri, herkesin maksimum korku ve tiksintide olduğu uzun vadeli yükseliş trendinde pozisyon eklemekle ilgilidir, ardından can sıkıntısı gelir.

Sıkıntı aşaması genellikle en kötü şok edici haberler çıktıktan, piyasalar – katılımcılar onarmaya ve stok almaya çalıştıktan sonra sindirimdir. Kaldıraç tamamen ortadan kalkar ve yeni bir sayfa açarak işe başlayabiliriz…”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!