Bitcoin Analizleri

Bitcoin Balinası, Yatırımcılara Endişe Saçıyor!

Önde gelen bir kripto analiz firması, Bitcoin (BTC) sahiplerine geçtiğimiz ay gerçekleşen büyük balina işlemlerinin kral kripto yatırımcıları için endişe kaynağı olabileceğine dair bir uyarıda bulundu.

Santiment, bu yıl şimdiye kadar gerçekleşen en büyük beş BTC işleminin Mart ayında gerçekleştiğini ve en büyük BTC transferinin yaklaşık 564 milyon dolar değerinde olduğunu söyledi.

bitcoin analiz
Bitcoin

Bitcoin işlemleri, büyük kuruluşların kazançlarını kitliyor

Santiment’in pazarlama direktörü Brian Quinlivan’a göre yeni bir blog yazısında, BTC’nin balina ve köpek balığı popülasyonundaki düşüşle birlikte BTC işlemlerinin boyutu, büyük kuruluşların kazançları kilitlediğini gösterebilir.

“Mart ayında devam eden çok büyük işlemlerin yanı sıra 10 – 10.000 BTC adres katmanının (yüzde olarak) düşmeye ve (toplam adreslere göre) azalmaya devam etmesine dayanarak, Bitcoin’in 35.000 $ ve ötesine yükseldiğini görmeyi umuyorsanız, dikkatli olmanız gereken bazı meşru uyarı bayrakları var gibi görünüyor…

2023’ün şu ana kadarki en büyük beş işlemi Mart ayında gerçekleşti ve bu durum BTC’deki ~+%70’lik toparlanmanın ardından kar elde etme ve zirve korkusunun bir sonucu gibi görünüyor.”

Quinlivan ayrıca köpek balıkları ve balinaların ya da 10 ila 10.000 BTC’ye sahip varlıkların elindeki Bitcoin arzının oranındaki düşüşü gösteren bir grafik paylaşıyor.

“Aynı köpek balığı/balina sarı çizgisi tarafından tutulan yüzde, tutulan BTC arzının yüzdesine bakıldığında çok daha endişe verici görünüyor. Ocak ayının sonlarına kadar güzel bir birikim modelinin ardından, kar alma yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı.”

bitcoin analiz
Kaynak: Santiment

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin son 24 saatte %1’in üzerinde bir düşüşle 28.647$’dan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!