ALTCOİN

Ünlü CEO Duyurdu! Ripple (XRP) Davası Sonra Neler Olacak?

ABD merkezli blockchain devi Ripple‘ın şu an yaşadığı en büyük sıkıntı, ABD’de kendisine karşı açılan dava olarak biliniyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava hala sürse de Ripple’ın bu süreç bittikten sonra atacağı adım netleşmiş olabilir.

Ripple, Halka Arza Gidecek

Ripple’ın en büyük hissedarlarından olan SBI Group‘un CEO’su Yoshitaka Kitao, konu hakkında oldukça net bir açıklama yaptı. Ripple’ın en büyük hissedarı olmanın yanı sıra Japonya Başbakanı’na ekonomik danışmanlık yapan Kitao, Ripple’ın halka arz olabileceğini vurguladı.

Kitao, direkt olarak Ripple kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen’e işaret ederek, Larsen’in Ripple’ı halka arz yoluna götüreceğini belirtti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da geçtiğimiz seneki Davos zirvesinde benzer bir duruma dikkat çekmişti. Kitao, dava bittikten sonra Ripple’ın halka arz olacağını vurguladı ve mevcut CEO’nun da bunu yapmak istediğine değindi.

Aslında Coinbase kripto para borsasının 100 milyar üzerinde bir değerlemeye ulaşması, başka şirketlerin de halka arz yolunu seçmesini sağlayabilir. Henüz Ripple’dan bununla ilgili net ve resmi açıklama gelmese de bütün ipuçları halka arza işaret etmekte. Tabii ki Ripple’ın bunun için öncelikle ABD’de kendisine karşı açılan davayı sonuçlandırması lazım. Ripple ve XRP arasındaki bağ tamamen veya yasal olarak koparsa, Ripple’ın halka arzı da gerçekleştirilebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!