Bitcoin Haberleri

Karayiplerde Bir Ada: İşte Bitcoin Adası!

Bitcoin adaptasyonu dünyada her geçen gün artarken, bir Karayip adası da tüm ödeme şekillerinde Bitcoin’in yer alacağı bir hayat tarzına geçmeye hazırlanıyor. Bu adada, restoranlardan kafelere, süpermarket alışverişinden gayrimenkule kadar artık her şey Bitcoin ile alınıp satılabilecek.

Venezuela’nın kuzeyinde, Karayip Denizi’nde yer alan 18 kilometrekarelik küçük Bequia Adası, Bitcoin’in hayatın her alanında kullanılabildiği bir yere dönüşmek üzere…

Bitcoin ile emlak…

Karayip Adaları’nın bazılarında kripto para ödemelerinin geçtiği biliniyor ancak Bequia Adası’nda yapılan 39 villalı lüks sitenin evleri de Bitcoin ile alınabilecek. Yani ada, emlak alanında Karayipler’de ilk kez Bitcoin kullanılan bir yer olacak.

“Reklam değil, gereklilik…”

One Bequia adlı bu lüks projenin arkasında olan isim Storm Gonsalves de Bitcoin ile alım yapabilmenin bir reklamdan çok, ada için bir gereklilik olduğunu belirtti:

“Halk bankacılık işlemlerini yapamıyor”

“Kripto paraların dünyadaki adaptasyonu artık reklam kandırmacasından çok ötede. Bu, ilgi çekme çabasından çok bir gereklilik. Adalarda yaşayan halk artık geleneksel bankacılık sisteminden kopmaya başladı. Küçük adalarda yaşayanlar, para gönderme ve alma konusunda çok büyük zorluklar yaşıyorlar. Büyük bankalar bu bölgeleri riskli gördükleri için hizmetlerini buralardan çekiyorlar.”

ada ulkesi vanuatu 44 bitcoin e vatandaslik 10118541 2885 o

Gonsalves ayrıca birçok Karayip ada ülkesinin de blokzincir ve kripto para adaptasyonunu hızlandırdığını çünkü turizmle geçinen bu ülkelerin, bankaların yarattığı boşluk sebebiyle uluslararası ödeme dünyasından kopmak istemediğini söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!