Kripto Para Haberleri

İtalya ChatGPT’ye Soruşturma Açtı!

İtalya’nın veri güvenliği otoritesi, OpenAI’nin ChatGPT hizmetine, veri toplama yönetmeliklerine aykırı hareket ettiği iddiasıyla bir inceleme başlattığını duyurdu.

ChatGPT’ye Karşı Mücadele Sürüyor

Yapay zekaya dair olumsuz yorumlar ve endişe verici söylemler giderek yaygınlaşıyor. Elon Musk gibi bazı sektördeki geliştiriciler, yapay zekanın durdurulması gerektiğini belirterek bu tartışmalara katkıda bulunmuşlardı. Bu eleştirilerin yanı sıra, dünya genelinde çeşitli soruşturma ve suçlamalar da gündeme gelmeye başladı.

İtalya’da bulunan bir ajans, son zamanlarda Chat GPT‘nin veri toplama kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

chatgpt kriptoup

Günümüzde yapay zeka platformu ChatGPT, üzerine yöneltilen suçlamalar ve soruşturmalarla gündemde. İtalya’da ünlü sohbet robotu hakkında soruşturma başlatıldı.

Bir İtalyan ajansı, yapay zeka platformu ve sohbet robotu hakkında bir soruşturma başlatıldığını duyurdu. ChatGPT‘nin sunduğu verilerin, veri toplama kurallarını ihlal ettiği ve izinsiz kullanımların gerçekleştiği gerekçesiyle ele alınan bu soruşturma, dikkatleri üzerine çekiyor.

Ajans ayrıca, ChatGPT’nin kullanıcıların yaşlarını denetlememesi ve yaş kontrolü yapmaması nedeniyle 13 yaş ve üzeri kullanıcılarının da platforma erişim sağladığını iddia etti. Ajans, İtalyan kullanıcıların kişisel verilerinin izinsiz bir şekilde kullanıldığını öne sürerek sohbet robotu’nun faaliyetlerini geçici olarak kısıtladığını açıkladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!