ALTCOİN

Tether, ABD Suç Soruşturmasıyla Karşı Karşıya!

Bloomberg’in bildirdiğine göre, en büyük stablecoin ihraççısı olan Tether, ABD Adalet Bakanlığı’nın ilgi odağında göründü. 

DOJ, ticari kuruluşun makalesinde belirtilen isimsiz kaynaklara göre, şirket yöneticilerinin kripto para birimi faaliyetlerinin doğasını gizleyerek banka dolandırıcılığı yapıp yapmadığını araştırıyor.

Suçlar, en iyi stabilcoin ihraççısının ilk günlerine kadar uzanıyor ve USDT ihracı hakkında piyasada aşırı derecede hüküm süren uzun süredir devam eden komplolarla ilgisi yok gibi görünüyor. 

ABD yetkilileriyle ilk kez karşılaşmıyor. 

New York Başsavcısı Letitia James, Nisan 2019’da Tether ve kripto borsası Bitfinex’in ana şirketi iFinex’i, Panda merkezli Crypto Capital’in USDT’nin yardımıyla çöküşüyle ​​bağlantılı 850 milyon dolarlık zararı gizlediği iddiasıyla aldı. Mahkeme davası Şubat ayında 18,5 milyon dolarlık bir anlaşmayla sonuçlandı.

Boğalar etkilenmedi 

Bloomberg raporunun Bitcoin fiyatı üzerinde çok az etkisi oldu. Düşüş haberleriyle başlangıçta yüzde 2 düştükten sonra, en büyük kripto para birimi 38.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Boğalar geçit töreninde ayı yağmuruna izin vermemeye kararlı oldukları için son 24 saatte yüzde 12’den fazla artış yaşadı.

1619143135281 1295
Tradingview.com tarafından görüntü

Tether, endüstride hala çok önemli bir rol oynasa ve genel olarak en çok işlem gören kripto para birimi olmaya devam etse de, rakip stablecoin’ler pazar payını kaybetti. 

Düzenleyici kredisiyle övünen Circle USD Coin’in (USDC) halihazırda 28 milyar dolarlık bir piyasa değeri var, ancak hala Tether’in 61 milyar dolara ulaşması için yapması gereken çok şey var. 

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!