Kripto Para Haberleri

ABD Senatörü, Kongre Binasında Kripto Para Kullanımı İçin Öneride Bulundu!

ABD Senatörü Ted Cruz, Washington D.C.’deki milletvekillerinin otomatlardaki atıştırmalıklarını kripto varlıklar kullanarak satın alabilmelerini istiyor.

Cruz, bu hafta başında Senato ve Temsilciler Meclisi’nin yalnızca kripto para birimlerini kabul eden yemek servisi ve otomat yüklenicileriyle çalışmasını gerektiren bir karar sundu.

Karar, Kongre Binası Kompleksi için yemek hizmetleri sağlamakla ilgilenen yükleniciler için geçerli olacak.

kripto para haberleri

Karar insanları kripto para kullanımına teşvik edecek

Karar ayrıca resmi olarak “bu tür Kongre Binalarındaki hediyelik eşya dükkanlarını, mallar için ödeme olarak dijital varlıkları kabul etmeye teşvik edecektir.”

“Dijital para yeni işler yaratıyor. Girişimcileri yeni değerler icat etmeye, enflasyona karşı yeni önlemler almaya teşvik ediyor ve yeni fırsatlar sunuyor. Aynı zamanda mal ve hizmetler için güvenli bir ödeme şekli olarak da giderek daha fazla kullanılıyor. İşte tam da bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri Kongre Binası’nda erişilebilirliği arttırmalı ve Capitol Hill’i ziyaret edenlere gelişmekte olan dijital para sektörüne desteğimizi göstermeliyiz.”

Karar Senato Kurallar ve Yönetim Komitesi’ne havale edildi.

Bu hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde gündeme gelen tek kripto mevzuatı bu değildi. New York Eyalet Meclisi’nde Demokrat Clyde Vanel, devlet kurumlarının dijital varlık ödemelerini kabul etmesine izin verecek bir yasa tasarısı sundu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!