Kripto Para Haberleri

Kriptonun En Zenginleri Toplam 116.000.000.000 Dolar Kaybetti!

Kripto endüstrisinin en zengin patronlarının, kripto ayı piyasasına katlandıkları için derin bir düşüş yaşadığı bildirildi.

Bir Forbes raporu, dijital varlık alanındaki en büyük oyuncuların bu yılın Mart ayından bu yana toplu olarak yaklaşık 116 milyar dolar kişisel servet kaybettiğini ortaya koydu.

Rapora göre en büyük kaybedenlerden biri, Mart ayında 24 milyar dolar olan net değerinin bu ay sıfıra düştüğüne tanık olan gözden düşmüş FTX kurucusu Sam Bankman-Fried.

FTX’in tartışmalı çöküşünün ardından Forbes, Bankman-Fried’ın şu anda muhtemelen beş parasız olduğunu söyledi.

Rapora göre, kripto odaklı girişim sermayesi Digital Currency Group’un (DCG) CEO’su Barry Silbert de kişisel net değerinin dokuz ay içinde 3,2 milyar dolardan sıfıra düştüğünü gördükten sonra nakit sıkıntısı çekiyor.

Forbes, DCG’nin “borç batağında” olduğunu ve Silbert’in başını suyun üstünde tutmak için fon toplaması ya da kripto holdingini devretmesi gerektiğini söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da listede yer alıyor. Forbes’a göre, Zhao’nun net değeri Mart ayında 65 milyar dolar iken bu ay 4,5 milyar dolara düştü.

Zhao konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Mart ayındaki net değerleri fazla tahmin ettiklerini, kayıpları az tahmin ettiklerini ve mevcut net değerleri hala fazla tahmin ettiklerini düşünüyorum. Anahtar kelime: tahminler (ya da görüşler).”

Forbes ayrıca Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un bu yılın ilk çeyreğinde 6 milyar dolar olan kişisel servetinin %75 oranında değer kaybederek 1,5 milyar dolara düştüğünü ortaya koydu.

Rapora göre Gemini’nin kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss’un net servetleri dokuz ay içinde 4 milyar dolardan 1,1 milyar dolara düştü.

Bu arada Forbes’a göre, Bitcoin (BTC) boğaları Michael Saylor ve Tim Draper uzun süren kripto kışı sırasında milyarder statülerini kaybetti.

kripto para haberleri
Kaynak: Forbes

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!