BİTCOİN

Sosyal Medya Devi Twitter’dan Bitcoin Hamlesi!

Twitter, Bitcoin’i entegre etme planını açıkladıktan sonra kripto topluluğunda dalgalar yaratıyor.

Twitter’ın ürün lideri Kayvon Beykpour, şirketin Bitcoin’in Lightning Network’ünü sosyal medya platformuna getirmeye odaklandığını doğruluyor.

Yazılım geliştiricisi Lightning Labs tarafından geliştirilen Lightning Network, Bitcoin için potansiyel bir ölçeklendirme çözümü sunarak, ana blok zincirinin saniyede beş işlemin aksine, saniyede çok daha fazla işlemi işlemesine izin veriyor.

Lightning Network’teki Bitcoin ödemeleri, Twitter’ın bu yılın başlarında test etmeye başlayan Tip Jar programının bir parçası olarak kullanıcıların ağdaki diğer kişilere para göndermesine olanak tanıyacak. Kullanıcılar, kişiyi tanımak veya ödeme bilgilerini değiştirmek zorunda kalmadan küçük miktarlarda parayı kişinin “bahşiş kavanozuna” bırakabilir. 

Şu anda, Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo, beta testinde kullanılabilen tek ödeme yöntemidir. Ancak, kullanıcılar yakında Bitcoin adreslerini profillerine de bağlayabilecekler.

Lightning Network’ü platformunda etkinleştirmek için Twitter, Mayıs ayında altyapı geliştirmek ve Bitcoin’i yasal bir ihale olarak desteklemek için El Salvador ulusuyla ortaklık yapan küresel ödeme şirketi Strike ile birlikte çalışıyor. 

Pek çoğu, dünyanın tüm bölgelerinin Strike’a erişimi olmadığına dikkat çekti. Örneğin Afrika. Twitter CEO’su Jack Dorsey, Strike’ın yakında gelecekteki ortaklıklarla Afrika’ya gelebileceğini öne sürerek yanıt verdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!