Altcoin Haberleri

Solana (SOL) En Düşük Seviyeden %109 Yükseldi!

Ethereum’un (ETH) en büyük rakiplerinden biri olan Solana’nın (SOL) fiyatı, 8,30$’a düşmesinden bu yana iki kattan fazla arttı.

SOL’un yerel en düşük seviyesi olan 8,30 $, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %97’lik bir düşüşe işaret etti ve Solana’nın geleceği konusunda belirsizlik yarattı.

Solana Labs ve Solana Vakfı’nın her ikisi de FTX’e maruz kalmıştı, kuruluşlar arasındaki yakın bağlar SOL üzerinde önemli bir satış baskısı yarattı.

Ancak bu haberin yazıldığı sırada SOL, iki haftadan kısa bir süre içinde %103 artış gösterdi ve şu anda 16,91 dolardan işlem görüyor. Bugün erken saatlerde SOL, 8,30$’dan %109’luk bir kazançla 17,37$’a ulaştı. SOL güncel fiyatını görmek için tıklayın.

solana haberleri

Solana iyileşen bir duyarlılık gösteriyor

SOL ekosistemi; kendi Dogecoin (DOGE) rakibi piyasalarda dalgalar yarattıkça, genel olarak iyileşen bir duyarlılık görüyor.

Bonk Coin (BONK), FTX’in çöküşü ve ardından SOL üzerindeki etkisinin ardından SOL topluluğunun kendini yeniden canlandırması için oluşturulmuş bir meme coin. Toplam BONK token arzının %50’si Solana sahiplerine havadan dağıtıldı ve bu haberin yazıldığı sırada BONK’un piyasa değeri 51 milyon dolardı.

BONK, 0,000000086142 $ fiyatla piyasaya sürüldü ve Perşembe günü 0,00000439 $’a yükseldi; bu, DOGE ve Shiba Inu’dan (SHIB) büyük ölçüde daha iyi performans gösteren %4.838’lik devasa bir kazanç. BONK o zamandan beri sakinleşti ve haberin yazıldığı sırada %67’nin üzerinde düzeltme yaptı.

Dün SOL Foundation teknik sorunlar yaşadı ve 1.14’te bulunan bir hata nedeniyle RPC (remote procedure call) uç noktalarının çalışmadığını duyurdu. Blok zinciri hakkında güncellemeler veren bir Twitter sayfası olan Solana Status, blok üretiminin ve SOL ağının etkilenmediğini söyledi ancak 1.13 sürümüne geri dönülmesini tavsiye etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!