Altcoin AnalizleriBitcoin AnalizleriEthereum AnalizleriKripto Para Analizleri

Ünlü Kripto Analisti Capo, Piyasa Rallisinin Boğa Tuzağı Olduğunu Söyledi!

Bitcoin’in (BTC) 2022’deki çöküşünü tespit eden popüler kripto analisti, mevcut piyasa rallisinin muhtemelen bir boğa tuzağı olduğunu söyledi.

Sektörde Capo olarak bilinen analist, Twitter takipçilerine Bitcoin 17.000 $ seviyesini aşarken bile bir piyasa düzeltmesi öngördüğünü söyledi.

Birçok altcoin de son zamanlarda değer artışı yaşadı. Ancak Capo; Bitcoin’in 20.000 $’ın hemen altındaki bir direnç seviyesine doğru yükseldiği ve büyük olasılıkla başka bir düşüşe, belki de yaklaşık 12.000 $’a yani haberin yazıldığı sırada 17.324 $ olan fiyatından %30’dan fazla bir düşüşe hazırlandığı konusunda uyardı. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

“Uzaklaştırın. Kendinize sorun: Neden buradan satın alıyorum? FOMO (kaçırma korkusu) yüzünden mi? Düşüş trendinin başlangıcından bu yana olduğu gibi altcoinlerin rastgele pompalandığını görüyorsunuz ve satın alma ihtiyacı hissediyorsunuz. Bunun dip olabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak henüz tek bir yükseliş teyidi yok.

Sadece bakın. İşte orada, gözlerinizin önünde. Ayı eğilimi bozulmadı. Bitcoin ve piyasanın çoğu direnç olarak kırık destekleri test ediyor. Bunu defalarca gördük. Ben satın almıyorum.”

bitcoin analiz
Kaynak: Crypto Capo/Twitter

Capo ayrıca kripto piyasalarıyla sıkı bir korelasyona sahip olan S&P 500 (SPX) için de derin bir dalış öngörüyor. SPX’in yükselişe geçmeden önce Şubat ayında 3.180 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Bu haber yazıldığı sırada SPX 3.940 puandaydı.

spx analiz
Kaynak: Crypto Capo/Twitter

Kripto analistine göre ralli yeni başlıyor

Capo düşüş eğiliminde olsa da diğer kripto stratejisti Kaleo, piyasa rallisinin daha yeni başladığını söyledi.

Ethereum’a (ETH) bakan Kaleo, en iyi akıllı sözleşme platformunun 1.400 $’a kadar başka bir ayağa doğru ilerlediğini söyledi. Bu haberin yazıldığı sırada Ethereum, yılın başındaki 1.192 $’lık düşük seviyesinden %12’den fazla artışla 1.343 $’dan işlem görüyor. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

“Bu ralli daha yeni başlıyor. Daha yükseğe gönderin.”

Kaleo, grafiğine bakarak ETH’nin bu ay içinde 1.500 dolar fiyat aralığına gireceğini tahmin ediyor.

ethereum analiz
kripto kaleo/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!