ALTCOİNBİTCOİN

SEC, Poloniex ile 10 Milyon Dolarlık Anlaşmaya Ulaştı!

Ajansın bu gün yaptığı basın açıklamasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Poloniex LLC ile bir anlaşmaya vardığını duyurdu. Kripto borsası operatörü, pervasız listeleme politikasıyla federal menkul kıymetler yasalarını göz ardı ettiği iddiasıyla toplam 10.3 milyon dolar ceza ödemek zorunda.  Borsa, Temmuz 2017 ile Kasım 2019 arasında platformunda kayıt dışı menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek dijital varlıklar sunarak Borsa Yasasının 5. Bölümünü ihlal etmekle suçlandı. İcra Dairesi Siber Birimi başkanı Kristina Littman’a göre Poloniex, öncelik verdi Şüpheli belirteçleri agresif bir şekilde listeleyerek “uyumluluktan kazanç sağlar”:

Poloniex, uygulanan teknolojiden bağımsız olarak menkul kıymetlerin alıcılarını ve satıcılarını bir araya getirmek için herhangi bir pazar için geçerli olan SEC’in düzenleyici rejimini atlatmaya çalıştı.

2017 yılında gerçekleşen boğa koşusu sırasında Poloniex, altcoin ticareti için en iyi yerlerden biri olarak ortaya çıktı.           

kriptoup sec
SEC, Poloniex ile 10 Milyon Dolarlık Anlaşmaya Ulaştı! 1

Tanınmış blok zinciri şirketi Circle, Poloniex’i 2018’in başlarında 400 milyon dolara satın aldı ve bu hareketin borsanın SEC ücretlerini önlemesine yardımcı olduğu bildirildi.

Ekim 2019’da borsa, ismi açıklanmayan bir Asya yatırım grubu tarafından desteklenen yeni bir bağımsız girişim oluşturmak için Circle’dan ayrıldı. Tron CEO’su Justin Sun, Poloniex’e yatırım yapılmasıyla ilgili haberleri ilk başta yalanladıktan sonra, satın almaya gerçekten dahil olduğunu itiraf etti. Borsa, bağımsız çalışmasına rağmen o zamandan beri Tron ekosistemiyle iç içe geçmiş durumda.

Temmuz ayında yayınlanan bir düzenleyici dosyaya göre, Circle Poloniex’teki başarısız bahisinde şaşırtıcı bir şekilde 156 milyon dolar kaybetti.

Dahası, Poloniex’in yasal sorunları, kripto borsa işini durdurmasına rağmen yakında halka açılacak şirkete musallat olmaya devam ediyor. Yukarıda belirtilen dosyalama, Circle’ın SEC davasını 10.4 milyon dolara kapatmaya çalıştığını gösterdi.

kaynak: u.today

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!