Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Shark Tank’tan Kevin O’Leary, Kriptoya Tekrar Yatırım Yapmadan Önce Bir Şeyin Olması Gerektiğini Söyledi!

Shark Tank yatırımcısı Kevin O’Leary, FTX International’a yaptığı yatırımın “sıfıra” düştüğünü ve bir şey olana kadar kripto paraya daha fazla sermaye tahsis etmek istemediğini açıkladı.

Kurumsal yatırımcılar FTX için düzenlemeler olmadan kripto yatırımlarına girmeyecek!

FTX’in eski bir ücretli sözcüsü olan O’Leary, CNBC ile yaptığı bir röportajda, kendisi gibi kurumsal yatırımcıların, bir sonraki FTX çöküşünü önleyecek düzenlemeler belirlenene kadar yatırımlara girmeyeceğini söyledi.

“Evet, [FTX] hissedarıyım. Bu bir sıfır. Kötü bir yatırım yaptığım ilk sefer değil, muhtemelen son da değil. Ama neyse ki kötülerden daha çok iyi şeyler yapıyorum ve hatalarımdan ders alıyorum. Kurumsal yatırımcılar için bir daha böyle bir durum olmayacak. Bu işler düzenleninceye kadar sermayeyi işe koymayacağız. Yapacağım şey şu, Washington’a uçacağım ve düzenleme istiyorum. Hemen istiyorum. Artık ertelemek yok. Bunun SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) üzerinde muazzam bir baskı oluşturduğunu düşünüyorum.”

kripto

Girişim kapitalisti, ABD yetkilileri, alandaki düzenleyici netlik için kritik bir ilk adım olduğuna inandığı Stablecoin Şeffaflık Yasasını geçene kadar kriptoya bir daha dokunmayacağını söyledi.

Stablecoin Şeffaflık Yasası, Senatör Bill Hagerty tarafından önerildi ve stablecoin ihraççıları için belirli raporlama gerekliliklerini yürürlüğe koymayı amaçlıyor.

“Bir şeyle başlamak istiyorum. Kriptodaki her varlık için çözebileceğimizi sanmıyorum. Bir şey yapmak istiyorum ve o da Stablecoin Şeffaflık Yasasını yürürlüğe geçirmek. Çünkü bu, ABD dolarını bir ödeme sistemi olarak kullanmamıza izin veriyor. Bunu her gün tüm işlerimde kullanırdım.

ACH’den (Otomatik Takas Merkezi ağı) çok daha üstün, SWIFT’den (Dünya Çapında Bankalararası Finansal Telekomünikasyon Derneği) çok daha üstün, çok daha hızlı, daha şeffaf, %100 denetlenebilir. İhtiyacım olan tek şey, her 30 günde bir denetimi zorunlu kılan ve 12 aydan kısa süreli Hazine bonoları için bana yedek garanti veren bir düzenleme. Bu bir şey, çok basit.

Bu, dünyadaki herkese, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyicilerin kriptoyu alıp, kuralları uygulamaya başladıklarını, korkulukları koyduğunu gösterir. Biz bu işi bitirene kadar artık kimse kurumsal düzeyde ciddi bir sermayeyle bu alanda top oynayamayacak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!