Bitcoin Haberleri

BlackRock’ın Başkanı, Bitcoin Olanaklarını Değerlendiriyor!

Dünya üzerindeki en büyük varlık yönetim firması BlackRock’ın başkanı, Bitcoin ve kripto paraların finansal erişimi genişletme ve yatırımcıların gelişimini sağlama kapasitesine dikkat çekiyor.

Larry Fink yatırımcılara hitaben yazdığı son mektupta, BlackRock’ın bu gelişen sektöre olan desteğinin sürdüreceğini ve yatırımcılara kripto ve Bitcoin borsalarına giriş yapabilecekleri bir fırsat sunacağını belirtiyor.

“Varlık yönetimi endüstrisi için, dijital varlıklar alanındaki bazı temel teknolojilerin operasyonel potansiyelinin heyecan verici uygulamalara sahip olabileceğine inanıyoruz. Özellikle varlık sınıflarının tokenleştirilmesi, sermaye piyasalarında verimlilik sağlama, değer zincirlerini kısaltma ve yatırımcılar için maliyet ve erişimi iyileştirme olasılığı sunuyor.”

Fink, Amerika Birleşik Devletleri’nin şu an itibariyle finansal yenilikçilik açısından dünya genelindeki pek çok bölgenin arkasında olduğunu ifade ediyor.

“Hindistan, Brezilya ve Afrika’nın bazı bölgeleri gibi pek çok gelişmekte olan piyasada dijital ödemeler alanında maliyetleri düşüren ve finansal katılımı geliştiren çarpıcı ilerlemelere tanık oluyoruz. Buna karşın, ABD de dahil olmak üzere pek çok gelişmiş pazar inovasyon konusunda geride kalıyor ve ödemelerin maliyeti çok daha yüksek oluyor.”

bitcoin haberleri

BlackRock, yatırımcılara Bitcoin sağlamak için işbirliği gerçekleştirdi

Geçtiğimiz yıl BlackRock, kurumsal yatırımcılara Bitcoin ve kripto sağlamak amacıyla Coinbase ile işbirliği gerçekleştirdi; Fink, bu adımın büyük olasılıkla sadece bir başlangıç niteliğinde olduğunu belirtiyor.

“BlackRock olarak dijital varlıklar ekosistemini, özellikle de izinli blok zincirleri ve hisse senedi ve tahvillerin tokenizasyonu gibi müşterilerimizi en çok ilgilendiren alanları keşfetmeye devam ediyoruz. Sektör olgunlaşırken, bu piyasada açıkça yüksek riskler ve düzenleme ihtiyacı var. BlackRock operasyonel mükemmelliğe kendini adamıştır ve işimizin genelinde uyguladığımız standartları ve kontrolleri dijital varlıklara da uygulamayı planlıyoruz.”

Fink, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan ve şu anda uluslararası ülkelere de sıçrayan bankacılık krizine işaret ediyor.

Finansal domino etkisinin başlamış olup olmadığını sorgularken, düzenleyici kurumlar sistemi korumak adına harekete geçiyor.

telegram 12

“Geçtiğimiz hafta federal düzenleyicilerin Silicon Valley Bank’a el koymasıyla son 15 yılın en büyük banka iflasına tanık olduk. Bu klasik bir varlık-yükümlülük uyumsuzluğudur. Geçtiğimiz hafta iki küçük banka da iflas etti.

Hasarın ne kadar yaygın olduğunu bilmek için henüz çok erken. Düzenleyici kurumların tepkisi şu ana kadar hızlı oldu ve kararlı adımlar bulaşma risklerinin önlenmesine yardımcı oldu. Ancak piyasalar tedirgin olmaya devam ediyor. Varlık-yükümlülük uyumsuzlukları düşecek ikinci domino taşı mı olacak? Seksenli yıllar boyunca ve doksanların başında ortaya çıkan Tasarruf ve Kredi Krizi ya da 1994’te Orange County, California’nın iflası gibi önceki sıkılaştırma döngüleri genellikle çarpıcı finansal alevlenmelere yol açmıştır…

Bankalar kredi verme konusunda potansiyel olarak daha kısıtlı hale geldikçe ya da müşterileri bu varlık-yükümlülük uyumsuzluklarının farkına vardıkça, finansman için sermaye piyasalarına daha fazla yöneleceklerini tahmin ediyorum. Ve bugün birçok kurumsal haznedarın, gecelik karşı taraf riskini azaltmak için banka mevduatlarını gece süpürtmeyi düşündüğünü tahmin ediyorum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!