Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

SEC Başkanı Gary Gensler, Önümüzdeki Birkaç Ayda Kripto Düzenlemesi İçin Ne Olacağını Açıkladı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, düzenlemeler açısından kripto alanında neler olduğunu ortaya koyuyor.

Yahoo Finance ile ilgili yeni bir röportajda Gensler, SEC’in uzayda yatırımcı korumasını artırmak için kripto borsaları, kredi platformları, brokerler ve diğer endüstri katılımcıları ile çalıştığını söyledi.

“Şu anda halk, bu çeşitli hizmet sağlayıcılar, dilerseniz borsalar, borç verme platformları ve komisyoncu-bayiler etrafındaki yatırımcı korumasından faydalanabilir.

SEC’de bizler, bu üç alanın her birinde, borsalarda, borç vermede ve komisyoncu-satıcılarda çalışıyoruz ve endüstri katılımcılarıyla nasıl uyumlu hale getirilecekleri veya bu uyumun bir kısmını nasıl değiştirecekleri hakkında konuşuyoruz.”

sec-kripto-para

SEC’in dijital varlıkları daha iyi düzenlemek için banka düzenleyicileri ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile de görüşmelerde olduğunu söyledi.

“Ayrıca belirteçlere, sabit paralara ve tabiri caizse stabil olmayan paralara ayrı ayrı bakıyoruz.

Banka düzenleyicileri ve CFTC’deki arkadaşlarımız ve meslektaşlarımızla görüşmelerimiz var çünkü sizin de benim de herkesin önünde söylediğim gibi, Bitcoin gibi bir şey güvenlikle ilgili olmayan bir belirteçtir ve bu nedenle oraya bilgi gönderin, işbirliği yapın ve en iyi şekilde koordine edin. yapabiliriz.”

Gensler yorumları, iki kurumun kripto para birimlerini menkul kıymet veya emtia olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmamalarına bağlı olarak denetlemesine izin verecek dijital varlıkları düzenlemeye yönelik tek kurallı bir yaklaşım önerisinin ardından geliyor.

Gensler, stabilcoinlerin yatırımcıları dolandırıcılığa karşı korumak için düzenlemelere ihtiyaç duyan bir varlık sınıfı olduğunu söylemeye devam ediyor.

“Durağan paralar, borç verme ve ticaret platformlarında bir yerleşim belirteci olarak kullanılıyor. Açıkça söylediğim şey, platformların içinde kullanılan bir poker çipi gibiler. Bunlar güncel kullanımlar…

Bu yüzden onlara baktığımızı düşünüyorum ve ardından yatırımcılar için korumaya, dolandırıcılık ve manipülasyona karşı korumaya ihtiyaç duyan genel bir ekosistemin parçası olduklarını söylüyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!