Ethereum Haberleri

En Büyük 10 Ethereum Cüzdanı: Bu Cüzdanlarda Toplamda Ne Kadar ETH Saklanıyor?

En büyük 10 Ethereum cüzdanı, toplam ETH arzının etkileyici bir %35’lik kısmını barındırıyor, bu oranın 2018 Ağustos’unda sadece %11,2 olduğunu düşünürsek, bu önemli bir artıştır.

Son 5 yıl içinde, Santiment verilerine göre, en büyük 10 Ethereum cüzdanı, değeri 5,2 milyar dolar olan 28 milyon ETH biriktirdi. Şu anki durum itibarıyla, bu devasa cüzdanlar Ethereum’un dolaşımdaki toplam arzının %34,6’sını elinde bulunduruyor.

grf 1
kaynak: santiment

Ethereum, 2022 yılındaki pazar düşüşlerinden payını aldı ve fiyatı son yılların en düşük seviyelerine indi. Ancak, 2023 yılında kripto para piyasasının yeniden canlanmasıyla, Ethereum fiyatı da yükselmeye başladı, bu da yatırımcıları ETH biriktirmeye yönlendirdi.

2022 Kasım’ında yaşanan FTX çöküşü kripto para piyasasını sarsarken, Ethereum da bu düşüşten zarar gördü. Bu dönemde, yatırımcılar ETH biriktirmeye pek hevesli değillerdi.

En büyük ETH cüzdanlarının çoğunun sahipleri ise büyük kripto para borsalarıdır. Binance, Kraken ve Bitfinex gibi borsalar, en büyük ETH sahibi konumunda bulunuyor. Bu bağlamda, Ethereum Beacon Chain sözleşmesi en üst sırada yer alıyor. Bu sözleşme, 23 milyondan fazla stake edilmiş ETH ile en büyük cüzdan konumunda olup, Ethereum’un Proof-of-Work (PoW) sisteminden Proof-of-Stake (PoS) sistemine geçişinde kilit bir rol oynamaktadır.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’i de unutmamak gerekir. Buterin’in cüzdanında 244.000 ETH bulunsa da, bu miktar onun cüzdanını en büyük 10 Ethereum cüzdanı arasına sokmaya yetmiyor. Ancak, en büyük cüzdanlar arasında olmamasına rağmen, Buterin’in sahip olduğu ETH miktarı hala dikkat çekicidir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!