Bitcoin Haberleri

Robert Kiyosaki’nin Bitcoin Yatırım Kararının Perde Arkası

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabıyla tanınan ve başarılı bir yatırımcı olarak bilinen Robert Kiyosaki, Bitcoin’e olan ilgisini ve bu dijital varlığa yatırım yapma sebeplerini açıklığa kavuşturdu.

Bitcoin’i destekleyen önde gelen isimlerden biri olarak Kiyosaki, Bitcoin’in sunduğu güvenliği övgüyle anlattı. Ayrıca, Fed gibi merkezi kurumların zenginlik azaltıcı politikalarını eleştiren Kiyosaki, Bitcoin’in bu tür politikalara karşı mükemmel bir koruma sunduğunu belirtti.

Robert Kiyosaki’nin Bitcoin’i Savunma Nedenleri

Son zamanlarda sosyal medya platformu X’te yaptığı bir paylaşımla, Robert Kiyosaki, yatırım portföyünde geleneksel varlıkların aksine Bitcoin’i öne çıkardığını belirtti. Kiyosaki’ye göre Bitcoin’in tercih edilmesinin ana sebepleri arasında, merkezi olmayan yapısı ve enflasyon karşısında sağladığı koruma yer alıyor.

Bitcoin’i, geleneksel varlıklara kıyasla daha güvenilir bulan Kiyosaki, Fed Başkanı Jerome Powell gibi isimler tarafından uygulanan zenginlik azaltıcı politikaları sert bir dille eleştirdi. Kiyosaki, Bitcoin’in bu tür politikalara karşı güvenli bir sığınak olarak hizmet ettiğini vurguladı.

robert-kiyosaki-1

Ünlü yatırımcı, geleneksel yatırım araçları yerine Bitcoin’i seçme gerekçesini şu sözlerle açıkladı:

“Bitcoin’e neden yatırım yapıyorum? Çünkü Bitcoin, zenginliğimizin para birimleri aracılığıyla eritilmesine karşı bir koruma sunuyor. Fed Başkanı Powell, Hazine Bakanı Yellin ve Wall Street bankerleri gibi isimler, enflasyon, vergilendirme ve hisse senedi fiyat manipülasyonları yoluyla zenginliğimizi azaltıyor. Bu yüzden, yatırımlarımı ve birikimlerimi hisse senetleri, tahviller ve değersiz dolarlar yerine Bitcoin ile değerlendiriyorum.”

Başlangıçta Bitcoin’e karşı şüpheci bir tutum sergileyen Kiyosaki, şimdi ise Bitcoin’i altın ve gümüşle eş değer bir varlık olarak görüyor. Kiyosaki, Bitcoin’in güvenli bir liman olduğuna ve uzun vadeli değerine inanıyor.

Bitcoin’in geleceğine dair iyimserliğini de dile getiren Kiyosaki, BTC’nin fiyatının 2024 yılında 120.000 dolara, 2025’te ise 500.000 dolara çıkacağına inanıyor. Küresel bir ekonomik kriz durumunda ise Bitcoin’in fiyatının 1 milyon dolara ulaşabileceğini öngörüyor.

“The Rich Dad Channel”ın 24 Ocak’taki son bölümünde, Miles Franklin Precious Metals Investments CEO’su Andy Schectman ve yazar ile radyo sunucusu Charles Goyette de konuk olarak yer aldı. Bu bölümde Kiyosaki, Bitcoin ve gümüşün geleceğine ilişkin görüşlerini paylaştı ve Bitcoin’e olan güvenini bir kez daha vurguladı, bu varlığın birçok zeki insan tarafından desteklendiğini belirtti.

telegram 12

2023’ün Kasım ayında, değerli metallerin fiyatlarındaki artış sırasında, 2,4 milyon takipçisi olan X hesabından yaptığı bir paylaşımla, insanları altın, gümüş ve Bitcoin gibi alternatif varlıklara yönelmeye teşvik etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!