Altcoin Haberleri

Ripple Avukatı, XRP Davasının Tüm Kripto Endüstrisi için Önemli Olduğunu Söyledi!

Ripple’ın dava başkan yardımcısı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) San Francisco merkezli ödeme firmasına karşı açtığı davanın sonucunun kripto alanı üzerinde büyük bir etkisi olacağını düşünüyor.

Ripple’ın genel danışman yardımcısı Deborah McCrimmon, Modern Counsel ile yaptığı yeni bir röportajda, SEC’in “Kongre tarafından kendilerine verilen yetkinin çok ötesine ulaştığını” ve kripto alanını yaptırım yoluyla düzenlemeye çalıştığını savunuyor.

McCrimmon şu ifadeleri kullandı;

“Bu son teknoloji, endüstriyi tanımlayan bir vaka. Sadece Ripple için değil, tüm kripto endüstrisi için emsal olacak. Tüm sektör tarafından izleniyor.”

SEC, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olarak satıldığını iddia ederek ilk olarak Aralık 2020’de Ripple’a dava açmıştı.

ripple

McCrimmon, SEC’in yaklaşımının “korkunç” olduğunu söylüyor ve düzenleyiciyi işletmeleri dava etmek yerine açık, endüstri çapında kurallar yayınlamaya çağırıyor.

Daha geçen hafta, Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, firmaya nihayet eski SEC Direktörü William Hinman tarafından yapılan 2018 konuşmasıyla ilgili bir dizi belgeye erişim izni verildiğini söyledi. Hinman konuşmasında, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığı olan Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını ve dolayısıyla SEC’in yargı yetkisine tabi olmadığını belirtti.

SEC, e-postaların hem müzakere süreci ayrıcalığı hem de avukat-müvekkil ayrıcalığı tarafından korunduğunu iddia etmişti. Ancak yargıç aynı fikirde değildi ve düzenleyici kurumun onları teslim etmesini istedi.

Alderoty, belgelerin elde etmek için “mücadeleye değer” olduğunu söylüyor.

Cuma günü SEC, Ripple’ın özet yargı hareketine karşı bir kanun muhtırası sundu. Bu yılın başlarında, her iki taraf da özet karar için başvurdu; bu, bir işletmenin mahkemeden davayı tam bir yargılama yapılmadan elden çıkarmasını istediği zaman, ihtilaflı herhangi bir maddi olgu olmadığı inancıyla.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!