Altcoin Haberleri

PayPal, Yeni Stabilcoin PYUSD’yi Piyasaya Sürüyor!

Önde gelen ödeme işlemcisi PayPal, kripto para sektöründeki varlığını PYUSD adını verdiği yeni bir stabilcoin ile artırıyor. ABD dolarına eşdeğer olan ve Paxos Trust Co. tarafından ihraç edilen PYUSD, başlangıçta yalnızca oyun içi ödemelerde ve PayPal’da listelenen diğer kripto paralarla takas işlemleri için kullanılacak.

Bu yenilikçi adım, ABD’nin kripto düzenlemeleri konusunda hâlâ belirsizlik yaşamasına rağmen, PayPal’ı piyasada stabilcoin sunan ilk ve en büyük finans şirketlerinden biri yapıyor. PYUSD’nin değeri, USD mevduatları, kısa vadeli hazine tahvilleri ve diğer nakit eşdeğerleriyle desteklenecek şekilde tasarlandı.

paypal 1

7 Ağustos Pazartesi günü Fortune’da yayınlanan bir haberle duyurulan PYUSD, kademeli olarak ABD’deki PayPal kullanıcılarının kullanımına sunulacak. PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, bu hareketin şirketin dijital ödeme sektöründeki konumunu güçlendirmek adına atıldığını belirtti.

Schulman, “Dijital para birimlerine doğru geçiş, hem dijital olarak yerel hem de ABD doları gibi fiat para birimine kolayca bağlanabilen istikrarlı bir enstrüman gerektiriyor.” dedi.

PayPal, uzun vadede PYUSD‘yi dünya genelindeki kullanıcılarına düşük maliyetli ödemeler ve transferler sağlamak amacıyla kullanmayı planlıyor. Şirket, 2020 yılından beri Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları destekliyor ve şimdi kullanıcılar, desteklenen tüm kripto para birimlerini PYUSD ile değiştirebilecek.

Bu önemli gelişme, dijital finans dünyasındaki boşluğu doldurma ve geleneksel ödemelerle dijital dünya arasında köprü kurma çabalarının bir parçası olarak görülüyor. PayPal‘ın kripto para birimi desteklemesi, finans dünyasında dijital para birimlerinin yükselişine katkı sağlayacak gibi duruyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!