Bitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Pantera Capital, Bitcoin Fiyat Hedefini Açıkladı!

Kripto fonu Pantera Capital, bir sonraki Bitcoin (BTC) yarılanma olayının 2024’ün başlarından itibaren bir boğa rallisine yol açacağını söyledi.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead ve diğer yöneticiler yatırımcılara Bitcoin fiyatının Kasım ayı boyunca dip yapacağını ve bir sonraki yarılanma öncesinde hız kazanacağını söyledi.

Bir BTC yarılanması olayı, madencilerin blok ödüllerinin yarıya indirilmesi ve bunun sonucunda arzın azalmasıdır. Geçmişte, BTC’in fiyatı yarılanma olaylarından önce ve sonra yükselmiştir. Bir sonraki yarılanmanın bu bahar gerçekleşmesi bekleniyor.

Bitcoin fiyatı 30 Kasım 2022’de dip yapacaktı!

Bitcoin tarihsel olarak yarılanmadan 477 gün önce dibe vurmuş, yarılanmaya doğru tırmanmış ve sonrasında yukarı doğru patlamıştır. Yarılanma sonrası rallilerin ortalaması 480 gündür – yarılanmadan bir sonraki boğa döngüsünün zirvesine kadar. Eğer tarih tekerrür etseydi, Bitcoin fiyatı 30 Kasım 2022’de dip yapacaktı. Daha sonra 2024’ün başlarına doğru bir ralli – ardından gerçek yarılanmadan sonra güçlü bir ralli göreceğiz. Aşağıdaki grafik BTC’in önceki yarılanma dönemlerindeki performansını tekrarlaması halinde neler olabileceğini göstermektedir.”

bitcoin
kaynak: pantera capital

Pantera, Mart 2024’te gerçekleşmesi beklenen bir sonraki yarılanma öncesinde Bitcoin fiyatının 36.000 $’a kadar yükseleceğini ve sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 149.000 $’a kadar yükselmeye devam edeceğini öngördü.

“2020 yarılanması, yeni BTC arzını bir önceki yarılanmaya göre %43 oranında azalttı. Fiyat üzerinde %23 oranında büyük bir etkisi oldu. Bir sonraki yarılanmanın 22 Mart 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Çoğu BTC şu anda dolaşımda olduğundan, her yarılanma yeni arzda neredeyse tam olarak yarı yarıya bir azalma olacaktır. Eğer tarih tekerrür ederse, bir sonraki yarılanma BTC’in yarılanmadan önce 36,000$’a, yarılanmadan sonra ise 149,000$’a yükseldiğini görecektir.”

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 16,887$’dan işlem görüyordu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!