Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

On-Chain Data: Bilinmeyen Varlık, 2,4 Milyar Dolar Değerinde Birikim Yaptıktan Sonra En Büyük Bitcoin Balinası Oldu!

Gizemli Bitcoin sahibi, yazı yazıldığı sırada 2,4 milyar doların üzerinde değere sahip 144.664 coin biriktirdikten sonra sessizce; dünyanın en büyük borsa dışı BTC balinası haline geldi.

BitInfoCharts’ın verilerine göre, bilinmeyen bir varlık aniden Bitcoin Zenginler Listesindeki diğer tüm balinaları geride bıraktı ve şu anda yalnızca kripto borsaları Binance ve Bitfinex’in soğuk depolama cüzdanlarının altında oturuyor.

BitInfoCharts’a göre, balina şu anda 800 milyon doların üzerinde gerçekleşmemiş zarara sahip ve BTC’yi belirgin bir inançla biriktirmeye devam ediyor.

Cüzdan henüz bilinen herhangi bir varlık olarak tanımlanmadığından; bir borsa, kurum veya birey olup olmadıkları belirsizdir.

Analist Venturefounder, balinanın faaliyetlerinin bir kripto borsasının göstergesi olmadığını söyledi.

“Bunun Robinhood gibi borsa için soğuk bir cüzdan olması mümkün olsa da, işlem hacmi ve modeli bunu desteklemiyor gibi görünüyor, diğer soğuk cüzdanlardan çok tutarsız. Birincisi, birçok stratejik dip satın alma ve ralli davranışlarını satma ve açık uzun vadeli birikim eğilimi.”

Bitcoin düşmeye başladığında balinanın birikimini hızlandırdığı görüldü.

Yalnızca 14 Kasım’da, varlık 16.944 $ ve 16.672 $ giriş fiyatlarıyla iki ayrı işlemde 1.200 BTC satın aldı. Geçen hafta kripto borsası FTX’in çöküşüyle tetiklenen, piyasa çöküşünden BTC düşmeye başladığında balinanın birikimini hızlandırdığı görüldü.

bitcoin
kaynak bitinfocharts

Yazma sırasında Bitcoin, geçen hafta %20 ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %76 düşüşle 16.495$’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!