Bitcoin Haberleri

Milyarder Yatırımcının 100 Dolarlık Bitcoin Hayali: Kim Bu Fırsatı Kaçırmak İsterdi ki?

Milyarder yatırımcı David Rubenstein, Bitcoin’in erken dönemlerinde 100 dolara satın almadığı için duyduğu pişmanlığı dile getirdi. Sizce kim böyle bir fırsatı kaçırmak ister ki?

Kripto paraya yönelik zaman içinde sürekli destek veren Rubenstein, şaşırtıcı bir şekilde kendi portföyünde herhangi bir kripto para bulunmadığını belirtti. Ancak, Bitcoin (BTC) fiyatının 100 dolarken satın almamış olmanın pişmanlığını yaşıyor.

Şu anki 30.000 dolar seviyesine ulaşan Bitcoin, 14 yıllık geçmişi boyunca gösterdiği inanılmaz yükselişle, bir zamanlar düşük fiyatlarla satın alınma hayalini herkesin kafasında canlandırıyor.

Warren Buffett, Bitcoin’e 25 dolar bile vermeyeceğini söylese de, Rubenstein gibi diğer milyarderler bu konuda farklı düşünüyorlar.

david rubenstein

Yatırımcıdan 300 Kat Kazanç: Neden Olmasın?

David Rubenstein, Amerika’da tanınmış bir avukat, hayır işleriyle meşgul bir kişi ve eski bir Beyaz Saray yetkilisidir. Yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in 100 dolardan işlem gördüğü dönemde almış olmayı dilediğini vurguladı.

“Ah, keşke Mike Novogratz 100 dolardan satın almaya başladığında ben de alsaydım. Şimdi 29.000 dolar ve insanlar 100 dolar veya daha düşük bir fiyattan aldığında oldukça memnunlar.”

Rubenstein’in ailesi ve kendisi kripto odaklı şirketlere yatırım yapmış olsa da, daha önce kripto paralarla portföyünü çeşitlendirmediğini açıklamıştı.

2013’te 100 dolardan işlem gören Bitcoin’den yapılan 1.000 dolarlık yatırım bugün 300.000 dolar değerinde olurdu. Bitcoin, son 10 yılda gösterdiği muhteşem performansla altın ve diğer geleneksel yatırım araçlarını geride bıraktı.

Altının onsu 10 yıl önce 1.500 dolardan işlem görüyordu. 2023’te yüzde 30 artışla 1.950 dolara ulaştı. Ancak Bitcoin, aynı dönemde yüzde 30.000 oranında değer kazandı.

telegram 12

Rakamlarla ifade edilen bu durum, herkesin geçmişte Bitcoin’e yatırım yapmış olmayı dilemesine neden oluyor. Warren Buffett hariç. Daha önce Bitcoin’e karşı eleştirel açıklamalar yapan Buffett, 2022’de Bitcoin için 25 dolar bile vermeyeceğini söylemişti.

Bitcoin Gelecekte de Bizimle Olacak

Rubenstein, birçok insanın hükümetin denetiminden bağımsız bir para birimi kullanma düşüncesine sıcak baktığını belirtti. Bu yüzden Bitcoin’in yok olmaya gitmeyeceğine inanıyor.

“Dünya genelinde birçok insan, hükümetlerinin neye sahip olduklarını bilmeyeceği bir para birimi kullanmak istiyor. İster doğru ister yanlış kullanılsın; bu yüzden Bitcoin’in kaybolacağına inanmıyorum.”

Rubenstein, ABD dışında varlık sınıfına büyük ilgi olduğuna dikkat çekerken, ABD’deki mevcut hükümetin kripto paralara karşı olduğunu da belirtti. Bitcoin destekçisi Cumhuriyetçiler arasında ise Florida Valisi Ron DeSantis ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez gibi isimler öne çıkıyor.

Rubenstein ayrıca, BlackRock’un Bitcoin ETF başvurusunun, Bitcoin’e şüpheyle yaklaşanların perspektiflerini değiştireceğine inanıyor.

Kısacası, Rubenstein gibi bir milyarder yatırımcının Bitcoin’in erken dönemlerinde alım yapmamış olmanın pişmanlığını yaşaması, lider kripto paranın etkileyici yükselişinin ve finans dünyasında ne kadar önemli bir yer edindiğinin bir göstergesi. Herkesin aklında aynı soru var: “Kim, böyle bir fırsatı kaçırmak ister ki?”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!