Gündem

Temmuz Ayı ABD TÜFE Verileri Açıklandı: İşte Detaylar!

ABD Temmuz Ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Verileri İlk Defa Bitcoin’e Etki Etmedi

ABD’nin Temmuz ayına dair Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri açıklandı, ancak bu defa kripto para dünyası için sıradışı bir tepki gözlendi. Daha önceki açıklamalarda sıkça görülen Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasındaki fiyat dalgalanmaları bu sefer meydana gelmedi.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun son açıklaması, Temmuz ayı TÜFE’nin bir önceki aya göre %0,2 artış gösterdiğini ortaya koydu. Bu veri, enflasyon ölçümlerinde kritik bir metrik olarak kabul edilir. Ancak bu kez Bitcoin, TÜFE verilerine karşı ilgisiz bir tutum sergiledi ve kayda değer bir tepki oluşturmadı.

abd tufe verileri

Haziran ayına kıyasla Temmuz’da Amerikalı tüketicilerin yaşam maliyetlerinde %0,2’lik bir artış yaşandı. Bu oran, Haziran ayında da benzer bir şekilde gerçekleşti ve piyasa beklentileriyle uyumlu oldu.

Temmuz ayında ABD’nin yıllık enflasyon oranının %3,2’ye çıktığı bildirildi, ancak bu, %3,3’lük beklentilerin biraz altında kaldı. Gıda ve enerji dışındaki tüm kalemlerde de TÜFE endeksi %0,2 oranında artış gösterdi.

Bu veriler, ekonomik analistler ve yatırımcılar için oldukça önemli olmakla birlikte, bu sefer kripto para piyasasında herhangi bir değişikliğe yol açmamış gibi görünüyor. Bitcoin’in TÜFE verilerine karşı bu özgün tepkisinin arkasındaki sebepler, yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri tarafından merakla incelenmekte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!